Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

28.11.2017

Spotkanie informacyjne uczelni medycznych realizujących programy rozwojowe w oparciu o Centra Symulacji Medycznych

W dniach 24 - 25.11.2017 r. w Atheneum Gedanense Novum Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego odbyło się spotkanie informacyjne dwunastu uczelni medycznych realizujących programy rozwojowe w oparciu Centra Symulacji Medycznej dofinansowywane przez Ministerstwo Zdrowia ze środków Unii Europejskiej w ramach POWER 2014 - 2020.

W pierwszym dniu konferencji osoby reprezentujące Zespoły Projektowe poszczególnych uczeni medycznych spotkały się z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia odpowiedzialnymi za rozliczanie projektów. Omawiano stan zaawansowania merytorycznego i finansowego poszczególnych przedsięwzięć oraz dyskutowano o wyzwaniach, jakie stoją przed Beneficjentami w związku z implementacją programów rozwojowych. W kolejnej części spotkania wysłuchano wykładu dr R. Jurkowskiego nt. "Jak można zwiększać sprawność kształcenia studenta przez metody dydaktyczne"

W drugim dniu przedstawiciele zespołów projektowych mieli okazję wziąć udział w warsztatach i spotkaniach grup panelowych. Ważnym punktem konferencji była prezentacja nowootwartego Centrum Symulacji Medycznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Wszyscy uczestnicy spotkania mogli bezpośrednio zapoznać się ze strukturą funkcjonalno - organizacyjną Centrum, przetestować działanie systemów audiowizualnych oraz wypróbować działanie fantomów i symulatorów.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Kalendarz

Grudzień 2021