Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Młodzi Medycy

Młodzi Medycy to organizacja zrzeszająca studentów wszystkich kierunków na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Liczy ponad 200 czynnie działających członków. W 2014 roku połączyła siły z EMSĄ – lubelskim oddziałem Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Medycyny, umożliwiając w ten sposób swoim członkom wyjazdy na zagraniczne staże i praktyki studenckie właściwe do każdego kraju na świecie.  

 

Młodzi Medycy – EMSA Lublin stawiają przede wszystkim na edukację swoich członków, którą łączą z przyjacielską atmosferą. Realizują wiele warsztatów, m.in. z intubacji, EKG, szycia chirurgicznego, wkłuć i iniekcji, gipsowania, technik masażu, opieki okołoporodowej, pierwszej pomocy, wizażu. Organizują akcje profilaktyczne na terenie Lublina i okolic, kursy anatomii i fizjologii człowieka dla liceów i gimnazjów, akcje prospołeczne, jak np. zbiórka leków, opatrunków i artykułów pierwszej pomocy dla ludzi dotkniętych działaniami wojennymi na świecie, zbiórka zabawek i słodyczy z okazji Dnia Dziecka dla małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie oraz zbiórka słodyczy dla dzieci z okazji Mikołajek.

 

Chętnie współpracują z innymi organizacjami, stawiając na wzajemny rozwój i wymianę doświadczeń. W 2012 roku Młodzi Medycy wraz ze Lubelskim Towarzystwem Studentów Farmacji i ze studentami pielęgniarstwa pobili rekord Guinnessa w ilości pomiarów ciśnienia tętniczego krwi.

Studenci i doktoranci

Kalendarz

Sierpień 2020