Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Archiwum aktualności - rok 2014

11.12.2014

Delegacja Uniwersytetu Medycznego w Lublinie z wizytą w Chinach

W ostatnim tygodniu listopada delegacja z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie odwiedziła Wenzhou Medical University w Chinach. Wizyta ta była rezultatem podpisanej we wrześniu 2014 roku umowy o współpracy, którą nawiązano na wniosek strony chińskiej podczas pobytu jej delegacji w Lublinie w sierpniu br.

 

Lubelski Uniwersytet Medyczny reprezentowali: Prorektor do Spraw Współpracy z Zagranicą i Szkolenia Podyplomowego dr hab. Hanna Trębacz, Dziekan II Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Anglojęzycznym prof. dr hab. Wojciech Załuska, Dziekan Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Analityki Medycznej prof. dr hab. Ryszard Kocjan oraz Kanclerz Ewa Abramek.

 

Przedstawiciele naszej Uczelni prowadzili formalne rozmowy z władzami chińskiego Uniwersytetu na temat stworzenia wspólnego programu studiów medycznych, a także nawiązania współpracy naukowej obejmującej również wymianę doktorantów, w takich dziedzinach, jak biologia molekularna, farmacja i oftalmologia, w których Wenzhou Medical University może poszczycić się znaczącym dorobkiem naukowym i dużymi możliwościami finansowania badań.

 

Nasi delegaci z dużym zainteresowaniem zwiedzili Wenzhou Medical University, a w szczególności, miasteczko akademickie, szpitale kliniczne, „Human Body Museum” oraz „Institute of Medical Biotechnology”.

 

Polska delegacja odwiedziła również Pekin, gdzie w Państwowej Instytucji Edukacyjnej zajmującej się rekrutacją na studia w Europie przeprowadzono rozmowy dotyczące rekrutacji chińskich studentów na kierunek farmacja. Przedstawiciele naszego Uniwersytetu odbyli także spotkanie z Ambasadorem RP w Chinach. Zaprezentowali Uniwersytet Medyczny w Lublinie oraz przedstawili cele swojej wizyty w Chinach.

 

Uczelnia

Kalendarz

Sierpień 2019