Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Archiwum aktualności - rok 2014

02.01.2014

Noworoczno-opłatkowe spotkanie społeczności akademickiej UM w Lublinie

Tradycyjne spotkanie noworoczno-opłatkowe Jego Magnificencji Rektora prof. dr hab. Andrzeja Dropa ze społecznością akademicką odbyło się 2 stycznia 2014 roku w Sali Senatu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

 

 

W uroczystą atmosferę wydarzenia wprowadził koncert kolęd w wykonaniu Akademickiego Chóru Uniwersytetu Medycznego w Lublinie pod dyrekcją dr hab. Moniki Mielko-Remiszewskiej.

 

 

 

 

W trakcie spotkania Jego Magnificencja Rektor podsumował wydarzenia minionego roku, w którym nie zabrakło sukcesów i powodów do dumy. Społeczności akademickiej podziękował za pracę, zaangażowanie i wkład w rozwój Uniwersytetu oraz życzył szczęśliwego nowego roku, uśmiechu, satysfakcji i wzajemnej życzliwości.

 

 

Głos zabrał także obecny na uroczystości Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Mieczysław Cisło, który skierował uwagę słuchaczy na bożonarodzeniowe symbole. „Żłóbkiem betlejemskim, tą stajenką dla medyków jest szpitalne łóżko, do którego codziennie pielgrzymujecie, nad którym z troską i empatią się pochylacie” – mówił. Społeczności akademickiej życzył „inspiracji Bożego Narodzenia”, sukcesów i spełnienia marzeń.

 

 

Zwieńczeniem spotkania noworoczno-opłatkowego w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie były wzajemnie składane życzenia oraz symboliczna lampka szampana.

 

 

 

Galeria zdjęć

 

Uczelnia

Kalendarz

Sierpień 2019