Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Archiwum aktualności - rok 2018

04.12.2018

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Osiągnięcia naukowe pielęgniarstwa polskiego w kontekście wyzwań procesu globalizacji jutra”

Szanowni Państwo,

 

jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej nt. Osiągnięcia naukowe pielęgniarstwa polskiego w kontekście wyzwań procesu globalizacji jutra.

 

Konferencja została zaplanowana w dniach 12-14 września 2019 roku i będzie towarzyszyć obchodom Jubileuszu 50-lecia Akademickiego Kształcenia Pielęgniarek.

 

 

Główne zagadnienia konferencyjne to:

 • dowody naukowe w praktyce klinicznej pielęgniarki,
 • potencjał i autonomia pielęgniarek w otwarte opiece zdrowotnej,
 • dynamika zmian i rozwój systemu edukacji zawodowej pielęgniarek,
 • bezpieczna pielęgniarka=bezpieczny pacjent: wyniki badań naukowych,
 • zarządzanie i przywództwo w pielęgniarstwie,
 • konflikty wartości i wyzwania opieki pielęgniarskiej w kontekście rozwoju nowoczesnych technologii, odpowiedzialność zawodowa,
 • zmiany paradygmatu badań naukowych w pielęgniarstwie: metody badań i analizy danych, badania interdyscyplinarne – doświadczenia europejskie i krajowe,
 • pielęgniarstwo w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych – przykłady dobrych praktyk i strategia działań na rzecz umiędzynarodowienia badań naukowych w pielęgniarstwie,
 • rozwój kompetencji zawodowych pielęgniarek i pielęgniarstwo zaawansowanej praktyki.

 

 

Podczas konferencji planujemy dwa rodzaje wystąpień:

 • wystąpienia ustne – wygłoszone przez zaproszonych gości, specjalistów pielęgniarstwa z kraju i ze świata,
 • sesje posterowe – do zgłaszania streszczeń do tych sesji zapraszamy wszystkich Państwa.

 

W trakcie konferencji odbędzie się również dyskusja panelowa z udziałem ekspertów nt. Strategia działań w celu umiędzynarodowienia wyników badań naukowych pielęgniarek. Planujemy także organizację warsztatów tematycznych, zarówno z zakresu badań naukowych jak i praktyki klinicznej w pielęgniarstwie.

 

Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne wszystkich wystąpień konferencyjnych oraz tłumaczenie konsekutywne warsztatów tematycznych.

 

Wyrażamy nadzieję, że tematyka konferencji oraz jej formuła organizacyjna zachęcą Państwa do zgłaszania swojego udziału. Zapewniamy możliwość spotkania wybitnych specjalistów, stworzymy przestrzeń do wymiany poglądów i nawiązania międzynarodowej współpracy. Poza walorami naukowymi, polecamy walory turystyczne miasta Lublin, które jak zawsze powita Państwa swoim niekwestionowanym urokiem.

                                                                                              

Serdecznie zapraszamy!

 

 

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego Konferencji

prof. dr hab. Irena Wrońska
dr hab. n. o zdr. Beata Dobrowolska

 

 

Uczelnia

Kalendarz

Kwiecień 2020