Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Archiwum aktualności - rok 2018

28.12.2018

Zmagania zawodników Uniwersytetu Medycznego podczas Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego

Grudzień był miesiącem bogatym w sportowe wydarzenia, w których uczestniczyli zawodnicy Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Nasi studenci mieli okazję rywalizować w wielu konkurencjach podczas Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego.

Kalendarz tych wydarzeń przedstawiał się następująco:

• 1 grudnia w Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyły się zawody w dwuboju siłowym. Reprezentant naszej Uczelni zajął 4 miejsce indywidualnie i 6 miejsce drużynowo.

• 2 grudnia w obiekcie KM Strzelnica Lublin miały miejsce zawody w strzelectwie sportowym – karabinek sportowy, w których nasza drużyna wywalczyła 1 miejsce.

• 7 grudnia w Zamościu odbyły się zawody indywidualne w tenisie stołowym. Wyniki zawodniczek pozwoliły zająć 2 miejsce drużynowo. Mężczyźni uplasowali się zaś na 7 miejscu.

• 8 grudnia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie rywalizowano na ergometrze sportowym. Reprezentacja męska, uzyskując najlepszy rezultat, zajęła 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Kobiety uplasowały się na miejscu 3.

• 9 grudnia na pływalni AQUA LUBLIN odbyły się zawody pływackie kobiet i mężczyzn na basenie 50-metrowym. Indywidualne wyniki zawodników pozwoliły na zdobycie 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej mężczyzn i 4 miejsca w klasyfikacji drużynowej kobiet.

Rywalizacja sztafet w kategorii kobiet:
    Sztafety 4x50 stylem zmiennym – 2 miejsce.
    Sztafeta 4x50 stylem dowolnym – 4 miejsce.

Rywalizacja sztafet w kategorii mężczyzn:
    Sztafeta 4x50 stylem zmiennym – 2 miejsce.
    Sztafeta 4x50 stylem dowolnym – 6 miejsce

Tego samego dnia w świetlicy MOSIR przeprowadzono turniej indywidualny w szachach. Uzyskane rezultaty dały naszym reprezentantom 4 miejsce.

• 14 grudnia na obiektach Centrum Kultury Fizycznej UMCS miały miejsce zawody badmintona kobiet i mężczyzn. W tej rywalizacji nasze zawodniczki zajęły 1 miejsce drużynowo, a zawodnicy uplasowali się na miejscu 2.

• 16 grudnia na obiektach KUL odbyły się zawody w wielokrotnym wyciskaniu sztangi. Mężczyźni rywalizowali w dwóch kategoriach wagowych: do 84,99 kg i od 85 kg, zdobywając wysokie lokaty indywidualne. Uzyskane przez nich wyniki pozwoliły na zdobycie 1 miejsca w kategorii drużynowej. Kobiety rywalizowały tylko w kategorii open, uzyskując 2 miejsce drużynowo.

W tym samym dniu odbył się także turniej drużynowy w szachach. Reprezentacja naszej Uczelni zajęła 4 miejsce.

Wszystkim sportowcom gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy powodzenia w kolejnych wydarzeniach sportowych!