Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

20.07.2015

Wakacyjne warsztaty z KLANZĄ

Wakacyjne warsztaty z KLANZĄ

Dla pracowników-rodziców UM w Lublinie stałym problemem jest zapewnienie wakacyjnej opieki nad dziećmi. Przed zakończeniem roku szkolnego z inicjatywy rodziców pracujących w budynku Collegium Novum zrodził się pomysł zapewnienia opieki dzieciom, które mają przerwę wakacyjną. Projekt został zrealizowany na początku lipca w formie 2-tygodniowych warsztatów dla dzieci.


Akcja bardzo podobała się również samym szkrabom. Zapytane o wrażenia odpowiadały, że fajnie jest chodzić z mamą/tatą do pracy. Rodzice mogli skupić się na swoich obowiązkach służbowych wiedząc, że ich pociechy są pod dobrą opieką i robią rzeczy, które je rozwijają i jednocześnie sprawiają przyjemność.


Miejscem prowadzenia zajęć stała się Aula Collegium Maximum w Rektoracie UM. Maluchy spędzały dużo czasu na świeżym powietrzu, wychodząc do ogrodu rekreacyjnego, Parku Saskiego, na wycieczki i na basen. Warsztaty były współfinansowane z Funduszu Socjalnego. Dzieci jadały obiady w uczelnianym barku i swoją obecnością prawdziwie ożywiły Rektorat. Udzieliły także wywiadu na potrzeby radia.

 

 

Uczelnia

Kalendarz

Lipiec 2022