Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

19.04.2017

I Międzynarodowy Kongres Patient Empowerment

 

 

W dniach 24 i 25 kwietnia w Warszawie odbędzie się I Międzynarodowy Kongres Patient Empowerment.

 

W trakcie tego wydarzenia w gronie polskich i zagranicznych ekspertów ochrony zdrowia oraz organizacji pacjenckich rozpocznie się dyskusja o korzyściach płynących z systemu, w którym to pacjent zajmuje centralne miejsce. Celem kongresu jest popularyzacja idei „pacjent jako partner”. „Chcemy wspierać pacjentów w rozumieniu funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce, przekazać im wiedzę na temat umiejętnego korzystania z prawa do informacji i praw pacjenta. Naszym zadaniem jest także promowanie innowacyjnych terapii i technologii medycznych oraz przerwanie procesu dehumanizacji medycyny” – piszą organizatorzy.

 

Wydarzenie kierowane jest do pacjentów, organizacji pacjenckich, przedstawicieli placówek medycznych, lekarzy, klinicystów, decydentów, studentów kierunków medycznych, dziennikarzy medycznych, autorów kampanii społecznych, firm farmaceutycznych.

 

Udział w kongresie jest bezpłatny.

 

Dla pacjentów i przedstawicieli ich organizacji odbędą się warsztaty z komunikacji interpersonalnej i warsztaty medialne prowadzone przez redaktor naczelną Medexpress.pl, Iwonę Schymallę.
 

Formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej: www.komunikacjazdrowotna.pl

Szczegółowe informacje

Uczelnia

Kalendarz

Kwiecień 2018