Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

09.03.2018

Seminarium Otwarte z okazji Dnia Kobiet

Seminarium Otwarte pt. „Kobieta z Bagażem”

6 marca Uniwersytet Medyczny w Lublinie zorganizował Seminarium Otwarte pt. „Kobieta z Bagażem”. Wydarzenie dedykowane było w szczególności mamom dzieci z niepełnosprawnością. Było okazją do wspólnego świętowania Dnia Kobiet, integracji i chwili oddechu od codziennych trudności.

 

Punktem rozpoczynającym Seminarium był pokaz gotowania na żywo. Na dietetyczne śniadanie uczestniczki wydarzenia zaprosił dr Bogdan Szponar z Zakładu Dietetyki Klinicznej – zaprezentował kilka propozycji prostych i zdrowych dań łatwych do odtworzenia w domowych warunkach.

 

Studentki kierunku dietetyka udzielały porad dietetycznych, a chętni mogli wykonać badanie analizy składu ciała. Pracownia Kosmetologii i Medycyny Estetycznej wraz ze studentkami kierunku kosmetologia przygotowała bogaty wybór konsultacji wizażowych i pielęgnacyjnych. Panie mogły m.in. skorzystać z próbnego makijażu i porad w tym zakresie. Zakład Rehabilitacji i Fizjoterapii przygotował wsparcie dla osób, które potrzebowały pomocy fizjoterapeutycznej – na te uczestniczki czekali fizjoterapeuci, którzy pod kierunkiem dr Pawła Goguła prowadzili porady i wykonywali zabiegi masażu. Zainteresowane osoby mogły również skorzystać z konsultacji uroginekologicznych, które przeprowadziła dr Agnieszka Karska.

 

Podczas wydarzenia nie zabrakło też części warsztatowo-prelekcyjnej z udziałem m.in. mgr Anny Ukalskiej, która poprowadziła prelekcję psychoedukacyjną. Jednym z poruszonych zagadnień były strategie radzenia sobie z negatywnymi emocjami.

Uczelnia

Kalendarz

Marzec 2019