Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

17.05.2018

51. Zjazd Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci

W dniach od 9 do 12 maja 2018 roku w Genewie odbył się 51. Zjazd Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci – 51th Annual Meeting of European Society for Paediatric Gastroenterology, Hepatology and Nutrition ESPGHAN, podczas którego naszą Uczelnię reprezentowały prof. Elżbieta Pac-Kożuchowska, prof. Wanda Furmaga-Jabłońska i dr Paulina Krawiec.

 

Coroczne zjazdy ESPGHAN są ważnym wydarzeniem naukowym w środowisku pediatrów i gastroenterologów dziecięcych. W tym roku zjazd ESPGHAN był wyjątkowym wydarzeniem, podczas którego świętowano jubileusz 50-lecia Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci. W konferencji wzięło udział 4 554 naukowców i lekarzy ze 100 krajów z całego świata.

 

Głównym punktem programu zjazdów ESPGHAN jest prezentacja wyników własnych prac naukowych. W tym roku do prezentacji zakwalifikowano 987 nadesłanych prac, w tym dwie z Kliniki Pediatrii i Gastroenterologii UM w Lublinie. Praca Zespołu prof. Elżbiety Pac-Kożuchowskiej „Soluble transferrin receptor/log ferritin index is the most efficient marker of iron deficiency in children with inflammatory bowel disease” została wyróżniona przez komitet naukowy zjazdu i zaprezentowana przez dr Paulinę Krawiec jako Poster of distinction w sesji Gastroenterology.

Uczelnia

Kalendarz

Styczeń 2019