Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

30.11.2018

Przygotuj z nami Szlachetną Paczkę!

Szanowni Państwo,

 

podobnie jak rok temu Uniwersytet Medyczny w Lublinie podejmuje szlachetną inicjatywę na rzecz potrzebującej rodziny. W akcję „Szlachetna Paczka! Możesz pomóc i Ty” zaangażowali się studenci i pracownicy naszej Uczelni, którzy prowadzą już zbiórkę darów.

 

Zachęcamy wszystkich Państwa do włączenia się w akcję.

 

 

Kilka słów o rodzinie

 

Pani Ilona (35 l.) i jej trzy córki: Wiktoria (11 l.), Zuzia (5 l.), Antosia (1 rok) mieszkają w Kraśniku. Kobieta zdecydowała się na samotne wychowanie dzieci ze względu na chorobę alkoholową męża i stosowaną przez niego przemoc. Sytuacja materialna rodziny nie jest łatwa, a potrzeby życia codziennego znacznie przekraczają jej możliwości finansowe. Rodzina Pani Ilony potrzebuje naszej pomocy.

 

 

Jak pomóc?

 

  • Zbiórka darów

Rodzina Pani Ilony potrzebuje konkretnych rzeczy (ich listę zamieszczamy pod tym pod linkiem).

 

Dary można składać do 6 grudnia 2018 roku w pudełku znajdującym się na korytarzu Domu Studenta nr 2 oraz w Biurze Promocji i Rozwoju Uczelni (Rektorat – Al. Racławickie 1, pokój nr 036 i 037, niski parter).

 

W Biurze Promocji i Rozwoju Uczelni (również do 6 grudnia) do specjalnej puszki zbierane będą także pieniądze na zakup stołu i krzeseł.  

 

 

  • Kiermasz ciast i przekąsek

Zachęcamy do udziału w kiermaszu ciast i przekąsek, który odbędzie się 3 grudnia 2018 roku w holu Collegium Anatomicum, w godzinach od 8:00 do 17:00. Podczas kiermaszu będzie można spróbować m.in. sernika dr hab. Marzeny Samardakiewicz. Przedsięwzięcie koordynuje Centrum Wolontariatu UM.

 

 

Przygotujmy razem Szlachetną Paczkę od Uniwersytetu Medycznego w Lublinie!

Uczelnia

Kalendarz

Luty 2020