Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

21.12.2018

Biała Niedziela z Uniwersytetem Medycznym

Biała Niedziela z Uniwersytetem Medycznym...

16 grudnia w Tomaszowicach odbyła się Biała Niedziela z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie. Lekarze specjaliści oraz studenci działający w organizacjach studenckich po raz kolejny dyżurowali dla mieszkańców gminy Jastków.

 

Już od godziny 9:00 w budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tomaszowicach Kolonii na pacjentów czekali lekarze: dermatolog, kardiolog, endokrynolog i okulista. Zainteresowani mogli skorzystać także z bogatej oferty badań profilaktycznych przygotowanych przez studentów.

 

Były to m.in. pomiary glukozy i ciśnienia, pojemności płuc czy składu ciała, instruktaż pierwszej pomocy, testy w kierunku HCV, smokerlyzer, alko- i narkogogle, Szpital Pluszowego Misia dla najmłodszych, oznaczanie grup krwi i badanie EKG. Utworzono także stanowisko farmakognostyczne oraz stanowisko konsultacji „lek vs. suplement diety”.

 

W wydarzeniu brali udział przedstawiciele Młodych Medyków, Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, Lubelskiego Towarzystwa Studentów Analityki Medycznej, Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji oraz Koła Kardiologicznego.

 

Lekarzom i studentom dziękujemy za udział w Białej Niedzieli, a mieszkańcom gminy Jastków życzymy dużo zdrowia!

Uczelnia

Kalendarz

Czerwiec 2019