Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

07.06.2019

Wizyta przedstawicieli UM w Ovidius University of Constanta (Rumunia)

Przedstawiciele UM i Ovidius University of Constanta Wizyta przedstawicieli UM w Ovidius University of Constanta

W dniach 22-29 maja 2019 roku dr hab. Monika Pitucha i dr Aleksandra Szopa z Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Analityki Medycznej oraz dr hab. Danuta Zarzycka z Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie gościły w Ovidius University of Constanta, Rumunia.

 

Celem wizyty było zapoznanie się z systemem kształcenia farmaceutów i pielęgniarek oraz określenie możliwości współpracy w zakresie wymiany studentów na poziomie studiów I stopnia, II stopnia i jednolitych magisterskich oraz w ramach szkoły doktorskiej.

 

Spotkanie z władzami odpowiednich wydziałów oraz nauczycielami pozwoliło na wymianę informacji również w zakresie możliwości prowadzenia badań naukowych. Szczegółowe poznanie laboratoriów i ich wyposażenia stworzyło sposobność na realne nakreślenie kierunków współpracy. Do niezapomnianych należy wizyta w fabryce leków, w której studenci kierunku farmacja odbywają praktyki oraz Sanatorium Techirghiol, gdzie podstawową bazę dla terapii stanowią złoża pobliskiego jeziora o zasoleniu ok. 8%. Uzdrowisko stanowi miejsce realizacji praktyk dla studentów kierunków pielęgniarstwo i fizjoterapia.

Uczelnia

Kalendarz

Sierpień 2020