Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

08.11.2019

Spektakl „Znani a nieznani...” dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie

W dniach 20 i 21 listopada 2019 r o godzinie 19.00 w Centrum Spotkania Kultur oraz 24 listopada 2019 o godz. 18.00 w Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego w Lublinie odbędą się spektakle „Znani a nieznani... Siedem grzechów”, z których wszystkie środki zostaną przekazane na zakup respiratora do wentylacji mechanicznej z pełną automatyczną wentylacją i nieinwazyjny monitor hemodynamiki do Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

„Znani a nieznani...” to cykl imprez charytatywnych, organizowanych od siedmiu lat przez Lubelską Akcję Charytatywną, a pozyskane środki finansowe są przeznaczane na konkretne cele charytatywne. Będzie to już ósmy spektakl zagrany pod wspólnym tytułem.

Spektakl „Siedem grzechów” ma charakter widowiska artystycznego według autorskiego scenariusza Kamili Chylińskiej, Wiktorii Sekuły i Jacka Przybyszewskiego, wyreżyserowanej przez Teatr Lukla. Teksty piosenek i muzykę przygotowali – dr Tomasz Momot i Natalia Wilk, choreografię – Paulina Zarębska,scenografię –Zofia Kuligowska, kostiumy użycza Teatr
Muzyczny w Lublinie, a Zespół Szkół Odzieżowo-Włókienniczych im. Wł. Reymonta w Lublinie szyje stroje dla tancerzy.

Odtwórcami poszczególnych ról są powszechnie znani i szanowani przedstawiciele władz samorządowych i wojewódzkich Lublina, wybitni reprezentanci świata nauki, kultury, medycyny i mediów, popularni i lubiani artyści oraz grono lekarzy, pielęgniarek oraz pracowników innych grup zawodowych.

Z roku na rok powiększa się grono widzów spektakli z cyklu „Znani a nieznani...”. W ubiegłym roku sala Centrum Spotkania Kultur na dwóch spektaklach wypełniona była po brzegi. Wychodząc naprzeciw widzom w tym roku zostanie zagrany trzeci spektakl, tak aby mieszkańcy Lublina i Lubelszczyzny mogli zobaczyć to niepowtarzalne widowisko, które ma na celu wsparcie przede wszystkim pacjentów leczonych w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym, a także pokazuje jak w wielkiej sprawie wszyscy mogą zjednoczyć się i stworzyć prawdziwie profesjonalne dzieło.

 

Bilety można kupić na stronie biletyna.pl - internetowa platforma sprzedaży biletów.

Ceny biletów wynoszą od 35 do 70 zł.

 

 

 

Pliki do pobrania

Uczelnia

Kalendarz

Maj 2020