Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Kalendarium

2021-10-04 - 2021-10-04

Przystanek szczepienie

W ramach inicjatywy, w dniach: 30 września oraz 1 i 4 października br. w godz. 9.00-16.00, w Centrum Symulacji Medycznej (ul. Chodźki 4) odbędą się szczepienia dla studentów i pracowników lubelskich uczelni wyższych, ich rodzin, a także dla wszystkich mieszkańców Lublina zainteresowanych szczepieniem.

 

 

Podczas trwania akcji Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne podstawi dedykowany autobus, który będzie pokonywał specjalną trasę, zlokalizowaną przy lubelskich uczelniach wyższych.

 

Trasa przebiegać będzie w pętli, począwszy od Felina, poprzez kampus uniwersytecki, a kończąc na „Przystanku szczepienie” zlokalizowanym przy Uniwersytecie Medycznym.

 

Rozkład jazdy specjalnego autobusu

 

Dodatkowo zostanie uruchomiona specjalna infolinia, gdzie pod numerem 81 466 34 34 wew. 4 osoby z niepełnosprawnościami będą mogły zamówić transport specjalnym busem, który przewiezie je do szczepieniobusa, tj. na ul. Chodźki 4.

 

Transport zagwarantowany przez MPK w Lublinie będzie zaopatrzony w system dezynfekcji powietrza, a przejazd będzie bezpłatny dla wszystkich osób zamierzających się zaszczepić.

 

Akcja skierowana jest do studentów wszystkich uczelni wyższych Lublina, nauczycieli akademickich, pełnoletniej młodzieży szkolnej, mieszkańców Lublina oraz obcokrajowców przebywających w naszym mieście.

 


Uwaga!

Do otrzymania trzeciej dawki uprawnieni są:

  • osoby, które ukończyły 50 rok życia,
  • pracownicy ochrony zdrowia mających bezpośredni kontakt z pacjentem lub w warunkach laboratoryjnych z materiałem zakaźnym SARS-CoV-2,
  • studenci, którzy mają kontakt z pacjentem (stosowne zaświadczenie potwierdzające ten fakt powinni uzyskać z dziekanatu i pojawić się z nim w punkcie szczepień).

 

 

Osoby biorące udział w akcji otrzymają preparat firmy Pfizer-BioNTech lub Johnson&Johnson. Wszelkie formalności, tj. wypełnienie kwestionariusza osobowego oraz kwalifikacja do szczepienia – zostaną przeprowadzone na miejscu, w Centrum Symulacji Medycznej. Całość przedsięwzięcia będzie wspierała organizacyjnie II Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej. Każdy uczestnik akcji po dokonaniu szczepienia otrzyma upominek „niespodziankę” sygnowany przez organizatorów.

 

 

Szczegółowe informacje można uzyskać pod ogólnodostępnym numerem telefonu: 538 518 189.

 

Zachęcamy do skorzystania z akcji!


dodaj do mojego kalendarza google

Uczelnia

Kalendarz

Listopad 2021