Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Kalendarium

2018-11-27 - 2018-11-29

IV Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Medycyna Personalizowana

 

W dniach 27-29 listopada 2018 roku w Lublinie odbędzie się IV Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Medycyna Personalizowana, organizowana w tym roku pod hasłem: „Genom, niepełnosprawność, edukacja, pacjent, technologie”.

 

Strona konferencji: www.genom.umlub.pl

 

Głównymi organizatorami są: Zakład Genetyki Klinicznej oraz Katedra i Zakład Biologii z Genetyką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Katedra Architektury, Urbanistyki i Planowania Przestrzennego Politechniki Lubelskiej oraz Oddział Polskiej Akademii Nauk w Lublinie.


Program naukowy Konferencji obejmuje wykłady, komunikaty, sesje plakatowe, seminaria i praktyczne warsztaty. Konferencja będzie okazją do prezentacji współczesnych trendów w architekturze, edukacji, medycynie, psychologii i rehabilitacji. Interdyscyplinarność konferencji będzie stanowić doskonałą platformę do wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie szeroko rozumianej interdyscyplinarnej opieki nad osobami niepełnosprawnymi pomiędzy lekarzami, diagnostami laboratoryjnymi, architektami, fizjoterapeutami, nauczycielami, pracownikami socjalnymi i terapeutami. Dodatkowo, przewidujemy uczestnictwo w obradach konferencji rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych. Specjalne sesje dedykowane będą problemom diagnostyki i terapii pacjentów ze spektrum autyzmu i z zespołem Downa. Po raz kolejny konferencja dotyczyć będzie również problematyki projektowania przestrzeni architektonicznej w funkcjonowaniu osób niepełnosprawnych. Szczególna uwaga będzie poświęcona medycynie personalizowanej: połączenie najnowszych odkryć m. in. z dziedziny genetyki i zastosowania ich w terapii celowanej z wykorzystaniem komórek macierzystych. Planowany jest udział osób niepełnosprawnych oraz rodziców dzieci niepełnosprawnych. W czasie konferencji przewidzenie jest spotkanie z konsultantami wojewódzkimi w różnych dziedzinach medycyny.

 

Zapraszamy pracowników nauki, studentów i doktorantów. Uczestnicy otrzymają certyfikaty i punkty edukacyjne.


dodaj do mojego kalendarza google

Uczelnia

Kalendarz

Sierpień 2019