Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Kalendarium

2019-02-15 - 2019-02-17

IV Ogólnopolska Konferencja Naukowo – Szkoleniowa „Stare i nowe patogeny – aktualne problemy”

 

Zapraszamy do udziału w IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo – Szkoleniowej „Stare i nowe patogeny – aktualne problemy”, która odbędzie się w dniach 15 – 17 lutego 2019 roku.

 

Wiodącymi tematami będą zakażenia ważne ze względów epidemiologicznych, klinicznych i diagnostycznych. Poruszony zostanie niezwykle istotny aspekt „starych” patogenów, które mimo prowadzonych szczepień ochronnych stwarzają dalej zagrożenie jak również nowych drobnoustrojów, które mogą być trudne w identyfikacji i eradykacji oraz bieżące wyzwania związane z występowaniem w Polsce i na świecie szczepów bakterii wieloloopornych. Zakażenia chorych hospitalizowanych i ambulatoryjnych, często trudna diagnostyka mikrobiologiczna, problemy skutecznej antybiotykoterapii i profilaktyki, będą tematami wspólnej debaty lekarzy, mikrobiologów i epidemiologów.

 

Mamy nadzieję, że przedstawione przez uczestników podczas prezentacji sesji plakatowej „Case report” ciekawe przypadki zakażeń staną się pomocne w rozwiązywaniu bieżących problemów diagnostycznych i terapeutycznych.

 

Wykładowcami będą wybitni polscy specjaliści, co stworzy świetną okazją do wspólnej dyskusji, wymiany doświadczeń i uzyskania nowej wiedzy dotyczącej rozwiazywania problemów zakażeń.

 

Szczegółowe informacje dotyczące programu i warunków rejestracji znajdują się na stronie konferencji. Miejsce obrad Aula Collegium Universum UM w Lublinie.

 

Patronat nad Konferencją objął Jego Magnificencja Rektor UM prof. dr hab. n. med. Andrzej Drop


dodaj do mojego kalendarza google

Uczelnia

Kalendarz

Maj 2020