Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Kalendarium

2020-02-07 - 2020-02-09

V Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Stare i nowe patogeny - aktualne problemy”

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej już V Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Stare i nowe patogeny - aktualne problemy”, która odbędzie się w dniach 7-9 lutego 2020 r. w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie (Collegium Universum). Spotkanie  dotyczyć będzie aktualnych problemów zakażeń spowodowanych przez stare patogeny, które w dalszym ciągu często stanowią poważny problem diagnostyczny i terapeutyczny oraz nowe, mniej znane, które mogą również powodować poważne problemy. Do udziału w dyskusji nad aktualnymi problemami zakażeń zapraszamy wykładowców, którzy są wybitnymi polskimi specjalistami.

 

Honorowym gościem konferencji będzie Profesor Timothy R. Walsh z Uniwersytetu w Cardiff w Wielkiej Brytanii, który jest światowej sławy mikrobiologiem, wszechstronnym ekspertem w zakresie genetyki, ewolucji i epidemiologii lekooporności bakterii chorobotwórczych, odkrywcą metalo-β-laktamazy NDM-1.

 

Wszystkich uczestników zapraszamy również do udziału w sesja plakatowa „Case raport”, podczas której prezentowane będą  trudne i ciekawe przypadki zakażeń oraz wyniki badań związanych z tematyką chorób infekcyjnych. Najciekawsze doniesienia będą nagrodzone. Zapraszamy do udziału w sesji plakatowej młodych naukowców i studentów ze Studenckich Kół Naukowych, dla których przewidziane są niższe opłaty za uczestnictwo.

 

Udział w Konferencji będzie okazją do wspólnej dyskusji lekarzy i mikrobiologów nad nurtującymi problemami diagnostyki mikrobiologicznej i skutecznego leczenia zakażeń.

 

    

                                                                                                     Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego

dr hab. n. med. Alina M. Olender. prof. UM
Katedra i Zakład Mikrobiologii Lekarskiej

                                                                                               Uniwersytet Medyczny w Lublinie

 

Szczegółowe informacje dotyczące programu konferencji i rejestracja na stronie: 

www.patogenylublin2020.pl


dodaj do mojego kalendarza google

Uczelnia

Kalendarz

Kwiecień 2020