Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Komunikaty

27.04.2022

Komunikat ws. zbiórki dla rodziny Pani Oleny

KOMUNIKAT

do Społeczności Akademickiej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

o zbiórce dla rodziny Pani Oleny

 

 

Drodzy Państwo,

 

Olena Celihzjanowa z 5-letnimi bliźniakami: Timurem i Nazarem przeżyła atak bombowy, w wyniku którego wszyscy doznali poważnych zranień i niemal stracili wzrok.


Pochodzi ze wschodniej Ukrainy. Przed wojną pracowała w szkole jako kucharka. Chłopcy chodzili do przedszkola.


Dzięki współpracy pomiędzy lwowskimi i lubelskimi okulistami udało się przetransportować całą rodzinę z Siewierodoniecka, ze szpitala, gdzie udzielono jej pierwszej pomocy medycznej do Lwowa, a potem do Lublina. Przebyli ponad 900 km niemal nie widząc, dodatkowo 5-letni Nazar stracił jedno oko w wyniku tego wybuchu.

 

Z powodu działań wojennych ich podróż trwała niebezpiecznie długo. Medycy polscy i ukraińscy będąc w stałym kontakcie obawiali się, czy uda się pomóc matce i synom.

 

28 marca rodzina została przyjęta do Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej SPSK1. Zespołowi prof. Roberta Rejdaka udało się przywrócić im widzenie. Cała trójka obecnie widzi i mimo ogromnego cierpienia i traumy, której doświadczyli, czuje się lepiej każdego dnia. Wszyscy mają bardzo liczne rany twarzy, ciała a pani Olena ma złamaną nogę. Mimo to ze wszystkich sił próbuje zajmować się synami. W pomoc zaangażował się personel szpitala, ale także Studenci UMLub zrzeszeni w Centrum Wolontariatu, organizując zbiórkę pomocy niezbędnych produktów oraz dyżury do opieki nad dziećmi.

 

Ponieważ Pani Olena chce zostać w Lublinie, chcielibyśmy pomóc jej w tym wyzwaniu. Rodzina obecnie przebywa w jednym z akademików, ale czynimy starania, aby znaleźć jej bezpieczne lokum. NSZZ Pracowników UM w Lublinie udostępniło konto do wpłat.

 

 

Właściciel konta: NSZZ Pracowników UM w Lublinie

Numer rachunku w Banku Millenium S.A.

(format IBAN): PL38 1160 2202 0000 0005 2366 1119

Kod BIC/SWIFT: BIGBPLPW

Tytułem: dla Oleny i dzieci

 

 

Zbiórka zaplanowana jest na 6 miesięcy.


Na koniec każdego miesiąca zbiórki Społeczność Akademicka UM będzie informowana o wysokości środków zgromadzonych na subkoncie oraz ich przeznaczeniu.

 

Informujemy, że celem zbiórki jest zabezpieczenie potrzeb bytowych Rodziny Pani Oleny i bliźniaków.

 

Centrum Wolontariatu UMLub

Uczelnia

Kalendarz

Wrzesień 2022