Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Archiwum aktualności - rok 2016

14.11.2016

„Komunikacja – wyzwaniem współczesnej medycyny” – kilka słów o konferencji

Ponad 150 osób uczestniczyło w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Komunikacja – wyzwaniem współczesnej medycyny”, która odbyła się 5 listopada br.

 

Tematem przewodnim konferencji była komunikacja w różnych aspektach – zarówno z pacjentem, jego bliskimi, kolegami po fachu. Ważnym elementem była również próba spojrzenia w głąb siebie i odpowiedź na pytanie czy umiem się  komunikować, czy tego chcę.

 

Gościem specjalnym wydarzenia, a zarazem inspiracją dla jego uczestników, była Pani Anna Dymna. Podczas spotkania aktorka dzieliła się własnym doświadczeniem i historiami podopiecznych fundacji „Mimo wszystko”. Już w pierwszych słowach podkreśliła fakt ogromnej odpowiedzialności, która jest wpisana w zawód lekarza, a także rolę, jaką odgrywa w nim miłość i szacunek do drugiego człowieka.  

 

„Wyobrażam sobie jak ciężki jest to zawód. Lekarze muszą działać precyzyjnie, spokojnie, pewnie, często między życiem a śmiercią. Nie mogą się rozczulać, ale nie mogą też stracić wrażliwości. Jak to zrobić? Trzeba kochać człowieka – i wtedy się wszystko uda, bo miłość wszystko podpowie” – mówiła Anna Dymna.

 

Dowodem na to, że było to wyjątkowe spotkanie są opinie słuchaczy, którzy zgodnie podkreślali, że w pędzie codzienności wciąż potrzeba im spotkań z ludźmi, którzy inspirują, motywują i zarażają dobrem. „Niektórzy z nas mają to szczęście, że spotykają prawdziwych mistrzów, od których można czerpać i uczyć się zarówno sztuki medycznej, jak i pięknego człowieczeństwa” – mówili.

Uczelnia

Kalendarz

Sierpień 2022