Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Archiwum aktualności - rok 2017

29.11.2017

Konferencja ESASO DAY Lublin 2017

W dniach 24-25 listopada br. odbyła się w Lublinie pierwsza z cyklu planowanych konferencji ESASO DAY pod auspicjami Europejskiej Szkoły Zaawansowanych Studiów w dziedzinie Okulistyki w Lugano, Szwajcaria. Konferencja zorganizowana przez Klinikę Okulistyki Ogólnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie dotyczyła najnowszych trendów w leczeniu siatkówki oraz jaskry.

 

„Wybraliśmy na pierwszą lokalizację tego zjazdu naszą aulę ponieważ chcieliśmy, aby bezwzględnie zagadnienia szkoły europejskiej i europejskiego poziomu nauczania kojarzone były z naszą siedzibą, czyli ośrodkiem lubelskim. Uważam, że był to bardzo dobry pomysł – mówi prof. Robert Rejdak – kierownik Kliniki Okulistyki Ogólnej UM w Lublinie i organizator zjazdu.”

 

Wydarzenie zgromadziło ponad 200 uczestników oraz wielu wykładowców światowej sławy. Poza możliwością wysłuchania wykładów oraz wzięcia udziału w dyskusjach zjazd był wyjątkową okazją do obejrzenia transmisja chirurgii oka na żywo.

 

„Chce zaznaczyć, że był to pierwszy zjazd z całego cyklu, który będziemy organizować w Lublinie, ale również w innych miastach. Już teraz mogę zaprosić na zjazd ESASO Retina Academy w Warszawie w dniach 11-13 października 2018 roku – mówi prof. Robert Rejdak”

Uczelnia

Kalendarz

Październik 2021