Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Archiwum aktualności - rok 2017

07.12.2017

Uniwersytet Medyczny dla Syrii – Mesjasz Jerzego Fryderyka Haendla w Lublinie

Co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia sale koncertowe i kościoły całego świata wypełniają rzesze melomanów chcących na żywo usłyszeć jedno z najbardziej popularnych a jednocześnie najwspanialszych dzieł Jerzego Fryderyka Haendla Oratorium MESJASZ HWV 56”. Akademicki Chór Uniwersytetu Medycznego w Lublinie włącza się w ten światowy nurt: nasz MESJASZ zabrzmi 15 grudnia (piątek) o godz. 18:30 w kościele p.w. św. Andrzeja Boboli w Lublinie. Przyświeca nam szczytny cel: zbieranie środków finansowych na Pomoc Kościołowi w Potrzebie w ramach w akcji LUBELSZCZYZNA DLA SYRII.

 

Wykonawcami będą: Akademicki Chór Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Zespół Instrumentów Dawnych "Senza Battuta" oraz soliści: Aleksandra Klimczak, Piotr Olech, Rafał Grozdew, Tomasz Raff, całość poprowadzi Dominik Mielko.

 

„Mesjasz” – wielkie, zwane świętym, Oratorium, ze słynnym Alleluja, składa się z trzech aktów. Libretto zawiera 53 wersy z Pisma Świętego, zaczynając od prorockich nadziei nadejścia Mesjasza, poprzez Narodziny w Betlejem, całą drogę męki, Zmartwychwstanie, Wniebowstąpienie, powstanie z martwych świętych oraz powtórne Jego przyjście w chwale na końcu czasów. Dzieło Haendla obejmuje więc wszystkie zasadnicze momenty historii zbawienia, którym towarzyszy niesamowita muzyka!

 

Zapraszamy WSZYSTKICH PAŃSTWA do adwentowego zadumania, wyciszenia i duchowego, pełnego radości przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

 

WSTĘP WOLNY

 

Uczelnia

Kalendarz

Październik 2021