Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Archiwum aktualności - rok 2017

18.12.2017

Relacja z Med-ImproShow

Pierwsza w historii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie Wielka, Medyczna Improwizacja już za nami.  Organizacja Młodych Medyków i AfricaMed zapewnili nam prawdziwą zabawę!
14 grudnia o godz. 19:00 Collegium Maius wypełniło się po brzegi studentami i pracownikami naszej Uczelni, którzy wzięli udział w zabawie z artystami podczas Med-ImproShow, czyli show teatralno – muzycznego , które odbyło się w duchu improwizacji.  
Co to znaczy? Nie mieliśmy  ściśle określonego scenariusza, a oprócz artystów w roli głównej wystąpiła również... publiczność! W skrócie spektakl  tworzył się na oczach publiczności i z jej udziałem. A to wszystko dzięki mistrzom improwizacji Poławiaczom Pereł Teatr Improv.

Słuchaliśmy naprawdę dobrej muzyki, dzięki znanemu z programu X-Factor Łukaszowi Jemiole, który wystąpił w duecie z Moniką Kowalczyk. Momentami mogliśmy poczuć się  jak w cyrku, dzięki zapierającym dech w piersiach występom Sztukmistrzów: Miłoszowi Budce, Krzysztofowi Kosterze i Dariuszowi Nowackiemu, Justynie Karpińskiej oraz Braciom Brwi:) Wszystko to uwieńczyły pokazy tańca towarzyskiego, które przygotowała dla nas Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA. Ponadto wystąpili Krzysztof Pacholik oraz śpiewające: Kinga Skoczylas, Katarzyna Wisińska, Martyna Leszcz i Natalia Wawrzyńczyk uczące się u Agnieszki Wiechnik.
A to wszystko dla… Afryki!

Wszystkie pieniądze zebrane z cegiełek wstępu przeznaczone będą  na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji AfricaMed, ze Szpitala Misyjnego w Rubyi w Tanzanii, Szpitala Misyjnego w Chuce w Kenii oraz niepełnosprawnych chłopców ze Small Home w Kenii!

Dziękujemy za wspaniałą zabawę!

Młodzi Medycy

Fot. Karol Lasota

Uczelnia

Kalendarz

Październik 2021