Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

07.05.2021

Z UMLubem po zdrowie: #1 Seminarium Otwarte „Prawie wszystko o lekach”

Zapraszamy na ciekawe spotkania ze specjalistami Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w ramach projektu „Z UMLubem po zdrowie”.

 

Projekt obejmuje m.in. cykl 6 Seminariów Otwartych, prezentowanych w formie krótkich filmów, w których nasi nauczyciele akademiccy, medycy i farmaceuci, dzielą się solidną dawką wiedzy.

 

Ideą Seminariów Otwartych jest upowszechnianie rzetelnych informacji o tematyce zdrowotnej i przekazywanie szerokiemu gronu odbiorców w sposób przystępny za pośrednictwem najpopularniejszych obecnie kanałów internetowych, m.in. platformy YouTube.

 

Seminaria kierowane są przede wszystkim do osób niezwiązanych zawodowo z systemem opieki zdrowotnej, które poszukują niezbędnej im wiedzy medycznej w internecie oraz dla osób młodych, które w przyszłości wiążą swoją ścieżkę zawodową z naukami medycznymi.

 

Każde z 6 seminariów poświęcone jest innemu tematowi z obszaru profilaktyki zdrowia i składa się z 5 filmów.

 

Tematy seminariów:
 

  • Leki
  • Odporność
  • Starzenie się
  • Zdrowie psychiczne
  • Nowotwory
  • Jak ratować życie?

 

 

Filmy będą cyklicznie udostępniane na kanale YouTube Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz na stronie internetowej projektu „Z UMLubem po zdrowie”.

 

 

 

Seminarium Otwarte #1: Prawie wszystko o lekach

Pierwsze Seminarium Otwarte poświęcone jest lekom: ich działaniu, interakcjom z żywnością oraz temu, jak poprzez ruch wspomóc leczenie farmakologiczne.


Jego premiera odbędzie 10 maja 2021 (poniedziałek) o godz. 10:00.

 


Filmy będzie można oglądać poprzez stronę Z UMLubem po zdrowie oraz na kanale YouTube Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

 

 

Filmy dostępne w ramach pierwszego Seminarium Otwartego:

 

Gdy boli... Tradycja i rzeczywistość

Prof. dr hab. Teresa Małecka-Massalska

 

Interakcje leków z żywnością

Dr hab. Mariola Herbet


Skąd się biorą leki? Od idei do apteki

Prof. dr hab. Tomasz Kocki 


Żaden lek nie zastąpi ruchu

Dr hab. Piotr Gawda, prof. UM


Leki wczoraj i dziś

Prof. dr hab. Dariusz Matosiuk

 

 

 

Wydarzenie przedpremierowe na FB Uniwersytetu już 7 maja!

W piątek, 7 maja o godz. 18.00 na facebookowym kanale UMLub odbędzie się specjalne wydarzenie: „Poradź się eksperta na żywo”.


Będzie to przedpremierowy wykład dr hab. Marioli Herbet pt. „Interakcje leków z żywnością”, w trakcie którego można skonsultować wątpliwości dotyczące przyjmowanych leków poprzez kontakt z ekspertką Uniwersytetu Medycznego.

 

Masz pytanie dotyczące leków i ich interakcji? Masz wątpliwości, czy pewne leki możesz brać razem? Ile odczekać do wzięcia kolejnego leku? Dowiedz się, jak mądrze brać leki!

 

Link do wydarzenia na FB

 

 

Uczelnia

Kalendarz

Czerwiec 2021