Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

18.07.2022

Delegacja z Uniwersyteckiego Szpitala SPSK4 w Lublinie z wizytą w szpitalu uniwersyteckim w Jerozolimie

Czwórka mężczyzn pozuje do zdjęcia, z tyłu po prawej strony widać regał, bezpośrednio za mężczyznami stoją trzy flagi. Delegacja SPSK4 wraz z władzami Hadassah University Medical Center

W dniach 4-8 lipca 2022 delegacja z Uniwersyteckiego Szpitala SPSK4 w Lublinie (Michał Szabelski, dyrektor ds. finansów i rozwoju oraz dr hab. Piotr Wacinski, kierownik Klinicznego Oddziału kardiologii inwazyjnej, koordynator współpracy z Hadassah Medical Organisation) przebywała z wizytą w szpitalu uniwersyteckim w Jerozolimie.

 

Szpitale Hadassah w Ein Keren i Mont Scopus (Jerozolima), to najstarsze szpitale w Izraelu, leczące pacjentów bez względu na wyznanie czy obywatelstwo.

 

Współpraca między obiema instytucjami, nawiązana tuż po wybuchu wojny w Ukrainie, w marcu tego roku zaowocowała wspólną misją lekarek/lekarzy i pielęgniarek/pielęgniarzy z SPSK4 oraz Hadassah w celu niesienia pomocy uchodźcom z Ukrainy.

 

W Korczowej i Przemyślu pomoc otrzymało ponad 35 000 osób. Niektóre ciężko chore osoby były następnie leczone w klinikach SPSK4 w Lublinie.

 

Jest to wyjątkowy projekt w Polsce budujący współpracę między dwoma instytucjami medycznymi jak i pomiędzy Polską i Izraelem.

 

Obecnie rozwijana jest szeroka współpraca obu instytucji w zakresie badań naukowych, informatyzacji, szkolenia personelu oraz nowych technologii medycznych.

 

 

Uczelnia

Kalendarz

Wrzesień 2022