Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

14.01.2019

Sukces naszych studentów w III edycji Międzyuczelnianych Zawodów w zakresie Symulacji Stomatologicznej

Międzyuczelniane Zawody w zakresie Symulacji Stomatologicznej

Studenci V roku Oddziału Stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie: Wojciech Kumorek i Filip Kotula zajęli ex aequo I miejsce w tegorocznej III edycji Międzyuczelnianych Zawodów w zakresie Symulacji Stomatologicznej, pokonując rywali z innych uniwersytetów medycznych z Polski. Trzecia reprezentantka naszej Uczelni Aleksandra Krawiec otrzymała wyróżnienie.

 

W konkursie brali udział studenci kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetów Medycznych z Łodzi, Poznania, Wrocławia, Szczecina i Lublina.

 

W trwającej dwa dni rywalizacji uczestnicy musieli wykazać się znajomością różnych procedur stomatologicznych, wykonując określone zadania, tj. opracowanie rozległego ubytku klasy II z odtworzeniem twardych tkanek zębów z użyciem matryc sekcyjnych, rozpoznawanie zębów, rysowanie na papierze milimetrowym korony pierwszego zęba trzonowego, wykonywanie znieczulenia do otworu żuchwy oraz izolacji pola zabiegowego z wykorzystaniem koferdamu.

 

Nad przebiegiem zawodów czuwało dwóch sędziów: prof. Barbara Kochańska z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i prof. Katarzyna Grocholewicz z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

 

Dzięki inspiracji Kierownika Katedry i Zakładu Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją dr hab. Barbarze Tymczynie-Borowicz oraz przygotowaniom prowadzonym przez dr Mirosława Orłowskiego i dr Bożenę Tarczydło trzeci rok z rzędu nasi studenci zajęli wysokie miejsca w tych zawodach.

 

To zasługa ich talentu, ale również systematycznej pracy asystentów Katedry i Zakładu Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją UM w Lublinie. Dzięki tej pracy studenci otrzymują solidne podstawy wiedzy i umiejętności praktycznych, czego efektem jest kolejny sukces na arenie międzyuczelnianej.

Uczelnia

Kalendarz

Sierpień 2019