Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

03.04.2020

20. edycja Nagród Naukowych „Polityki”

Od 1 kwietnia do 14 czerwca 2020 roku trwa nabór zgłoszeń naukowców do jubileuszowej 20. edycji Nagród Naukowych „Polityki”.

 

Konkurs przeznaczony jest dla młodych naukowców (do ok. 35 roku życia).

 

Jak czytamy na stronie internetowej organizatora: „Fundacja Tygodnika „Polityka” od 2001 r. prowadzi program stypendialny skierowany do młodych naukowców „Zostańcie z nami!” – od 2011 r. pod nazwą Nagrody Naukowe. Poprzez akcję prowadzoną na łamach „Polityki” promujemy wartościowy wzór kariery na przekór popkulturowym trendom, akcentując intelekt i pracowitość, które niepostrzeżenie stały się walorami drugorzędnymi. Poszukujemy osób, które w ciągu ostatniego roku, dwóch minęły ważny kamień milowy w życiu zawodowym. Nie zamykamy listy dokonań: może to być praca doktorska, habilitacyjna, książka, ważny artykuł naukowy, zakończenie badań albo ich rozpoczęcie, zbudowanie zespołu, objęcie istotnej funkcji w instytucji naukowej.”.

 

Co roku wyłanianych jest 15 finalistów w 5 dziedzinach nauki: nauki humanistyczne, społeczne, ścisłe, o życiu i techniczne. W 2020 roku piątka najlepszych otrzyma Nagrody Naukowe – stypendia w wysokości 15 tys. zł.

 

Warunkiem ubiegania się o stypendium jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i odesłanie go drogą elektroniczną do 14 czerwca 2020 roku na adres: stypendia@polityka.pl

 

Szczegółowe informacje wraz z regulaminem konkursu dostępne są na stronie internetowej Polityki.

Uczelnia

Kalendarz

Maj 2020