Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

23.09.2020

Konkurs Popularyzator Nauki 2020

Portal Nauka w Polsce oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zapraszają do udziału w prestiżowym konkursie „Popularyzator Nauki”.

 

Celem konkursu jest uhonorowanie osób, zespołów i podmiotów instytucjonalnych, które popularyzują naukę wśród Polaków w sposób wyjątkowo twórczy i skuteczny.

 

Zgłoszenia można nadsyłać do 26 października 2020. Laureaci nagród w kategoriach konkursowych otrzymają dyplomy z tytułem Popularyzator Nauki oraz statuetki.

 

Konkurs jest rozgrywany w pięciu kategoriach:

  • Naukowiec – o tę nagrodę mogą ubiegać się popularyzujące naukę osoby indywidualne – od stopnia doktora wzwyż.
  • Animator – o tę nagrodę mogą ubiegać się osoby prowadzące indywidualną działalność popularyzatorską, nieposiadające stopni ani tytułów naukowych (np. studenci i doktoranci, pracownicy administracyjni uczelni).
  • Zespół – w tej kategorii o nagrodę mogą ubiegać się zespoły osób popularyzujących naukę (tworzone np. przez naukowców, animatorów popularyzacji, koła naukowe, osoby pracujące nad wspólnymi projektami na rzecz popularyzacji, animatorów nauki w instytucjach typu muzea)
  • Instytucja – w tej kategorii o nagrodę mogą ubiegać się instytucje – naukowe (np. instytuty, jednostki uczelni), pozanaukowe (np. organizacje pozarządowe, centra nauki), przedsiębiorstwa.
  • Media – w tej kategorii o nagrodę mogą ubiegać się m.in. dziennikarze, zespoły redakcyjne mediów, blogerzy czy zespoły tworzące strony internetowe.

 

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej Fundacji PAP.

Uczelnia

Kalendarz

Październik 2020