Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Komunikaty

25.03.2020

List JM Rektora do Społeczności Akademickiej

Do Pracowników nadzorowanych Jednostek Klinicznych

 

Szanowni Państwo,

 

To dla nas czas niezwykłej próby solidarności, partnerstwa, zrozumienia misji i realizacji czynem  przysięgi, jaką składaliśmy, decydując się na wykonywanie zawodu medycznego.

 

Nikt z nas nie przypuszczał, że do tych wartości będziemy musieli się odnosić w tak nieprzewidywalnym i trudnym dla nas okresie próby.

 

W obliczu ogromnych wyzwań związanych ze stanem epidemii, każdy z nas – niezależnie od sprawowanej funkcji  i  zakresu  działania –  zdaje Swój osobisty egzamin.

 

Wyrażam uznanie i szacunek dla każdego z Państwa, którzy mimo występujących zagrożeń, czynnie uczestniczycie w zwalczaniu epidemii, pomimo występujących trudności podejmujecie działania konieczne dla ratowania zdrowia i życia pacjentów.

 

Dziękuję również studentom Uniwersytetu za chęć niesienia pomocy i gotowość wsparcia służb sanitarnych.

 

Przed nami jeszcze trudniejszy czas, wymagający większego zaangażowania coraz większej części naszej społeczności, właściwie już nas wszystkich.

 

Dlatego zwracam się do wszystkich Państwa – Dyrektorów Jednostek, Kierowników Klinik, Ordynatorów Oddziałów, kierowników zespołów pracowniczych, wszystkich pracowników podległych jednostek klinicznych – o organizację pracy uwzględniającą nadzwyczajne warunki naszego funkcjonowania.

 

Do Państwa oraz wszystkich innych Członków Naszej Społeczności kieruję apel – zdajmy ten egzamin Razem.

 

Jestem przekonany, że jako  „Społeczność” – jeszcze bardziej zjednoczeni w obliczu takiego wyzwania – przetrwamy ten trudny czas.

 

 

 REKTOR

Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

prof. dr hab. Andrzej Drop

Pliki do pobrania

list_jm_rektora_do_spolecznosci_akademickiej.pdf

List JM Rektora do Społeczności Akademickiej

Uczelnia

Kalendarz

Grudzień 2021