
Struktura organizacyjna
Katedra i Zakład Stomatologii Wieku Rozwojowego

- Ulica
- ul. Karmelicka 7 (SCK)
- Miejscowość
- Lublin
- Kod pocztowy
- 20-081
- sekretariat.ped@am.lublin.pl
- Telefon
- +48 81532 0619
- Fax
- +48 81532 0619
Kierownik
- Imię i nazwisko
- prof. dr hab. n. med. Maria Mielnik-Błaszczak
- Stanowisko
- Profesor
- maria.mielnik-blaszczak@umlub.pl
Informacje ogólne
Zakład Stomatologii Wieku Rozwojowego Instytutu Stomatologii Akademii Medycznej w Lublinie powstał na mocy Zarządzenia Rektora AM z dnia 15 grudnia 1981 roku, z mocą wykonawczą 30 listopada 1981 roku. W 1993 roku Zakład został podniesiony do rangi Katedry.
Obecnie Katedra i Zakład mieści się przy ul. Karmelickiej 7. Posiada 3 sale kliniczne w pełni wyposażone w sprzęt stomatologiczny.
23 pracowników uzyskało stopień doktora nauk medycznych, 2 – doktora habilitowanego nauk medycznych. W chwili obecnej w Katedrze i Zakładzie Stomatologii Wieku Rozwojowego zatrudnionych jest 9 adiunktów i 6 asystentów oraz 4 lekarzy na etacie Stomatologicznego Centrum Klinicznego; 16 pracowników posiada stopnie naukowe doktora nauk medycznych, w tym dwie doktora habilitowanego, 2 osoby posiadają tytuł profesora zwyczajnego.
Działalność dydaktyczna
Katedra i Zakład Stomatologii Wieku Rozwojowego prowadzi szkolenie przeddyplomowe i podyplomowe. Realizowany jest program szkolenia przeddyplomowego dla studentów I, II, III, IV, V roku Oddziału Stomatologii Wydziału Lekarskiego UM i szkolenie przeddyplomowe I, II, III, IV, V roku dla studentów stomatologii anglojęzycznych programu tajwańskiego, norweskiego i arabskiego, VI roku Wydziału Lekarskiego oraz studentów anglojęzycznych Wydziału Lekarskiego – ćwiczenia przedkliniczne, ćwiczenia kliniczne, wykłady z zakresu:
- Materiałoznawstwa stomatologicznego.
- Fizjologii narządu żucia.
- Stomatologii dziecięcej i profilaktyki stomatologicznej.
- Bezpieczeństwa pracy i ergonomii w stomatologii.
- Stomatologii dziecięcej i profilaktyki stomatologicznej.
- Propedeutyki stomatologicznej.
- Wykłady z zakresu propedeutyki stomatologicznej dla studentów anglojęzycznych Wydziału Lekarskiego.
Szkolenie podyplomowe obejmuje:
- Staż podyplomowy dla absolwentów stomatologii.
- Staż podstawowy wymagany do specjalizacji z zakresu stomatologii dziecięcej, a także staże cząstkowe dla specjalistów z innych dziedzin stomatologii.
REGULAMIN ZAJĘĆ W KATEDRZE I ZAKŁADZIE STOMATOLOGII WIEKU ROZWOJOWEGO
1. Studenci muszą uczestniczyć we wszystkich zajęciach.
2. Studenci przychodzą na zajęcia przygotowani i punktualnie. Studenci spóźniający się więcej niż 15 minut nie mogą wejść na zajęcia (spóźnienie się więcej niż 15 minut oznacza nieuzasadnioną nieobecność). 3 spóźnienia to jedna nieobecność.
3. Wyjątkowo studenci mogą mieć 1 nieobecność nieusprawiedliwioną i 1 usprawiedliwioną, przy czym wymagana jest weryfikacja wiedzy z tematu opuszczonego. Nieobecność musi być uzasadniona (zwolnienie lekarskie lub wyjaśnienie poświadczone przez dziekanat).
4. Nieprzestrzeganie zasad obecności może spowodować niezaliczenie semestru i niedopuszczenie do egzaminu końcowego.
5. Studenci muszą uczestniczyć w zajęciach zgodnie z harmonogramem; wszelkie zmiany należy uzgodnić z koordynatorem przedmiotu.
6. Studenci są zobowiązani do przygotowania się do zajęć i aktywnego w nich uczestniczenia.
7. Uczęszczanie na wykłady jest obowiązkowe.
8. Podczas wszystkich zaliczeń muszą być używane długopisy.
9. Poprawa oceny pozytywnej z zaliczenia na ocenę może być poprawiana jedynie jeden raz. Pozostałe terminy ewentualnej poprawy ustala dziekanat.
10. Oszukiwanie podczas testów cząstkowych spowoduje nie uzyskanie żadnych . punktów i skierowanie sprawy do wykładowców i administracji dziekanatu.
11. Oszukiwanie podczas końcowego testu spowoduje nie zaliczenie testu i skierowania sprawy do administracji.
12. Studenci muszą nosić fartuchy ochronne i buty na zmianę podczas każdych zajęć w Katedrze i Zakładzie Stomatologii Dziecięcej. Spódnice do kolan, spodnie długie, włosy związane, paznokcie krótkie, brak biżuterii. Studenci, którzy nie spełniają tych wymogów, nie mogą brać udziału w zajęciach.
13. Ubrania wierzchnie - kurtki, czapki i buty - muszą być zostawiane w szatni.
14. Korzystanie z telefonów komórkowych i wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych jest zabronione w czasie zajęć, wykładów i testów.
15. Każda forma fotografowania (w tym za pomocą tradycyjnych i cyfrowych aparatów fotograficznych, zapisów wideo lub aparatu w telefonie komórkowym) w Katedrze i Zakładzie Stomatologii Dziecięcej jest zabroniona.
16. Jedzenie, żucie gumy i picie nie są dozwolone w trakcie ćwiczeń i wykładów w Katedrze i Zakładzie Stomatologii Dziecięcej.
17. Palenie w Katedrze i Zakładzie Stomatologii Dziecięcej jest zabronione.
18. Studenci Uniwersytetu Medycznego powinni przestrzegać norm profesjonalnego zachowania, który charakteryzuje się następującymi atrybutami:
- uczciwość, punktualność i stosowny ubiór
- uznawanie źródła informacji, unikanie piractwa i plagiatu
- szanowanie indywidualności innych ludzi, prawo i własność
- być odpowiedzialnym za własne czyny i zobowiązania akademickie
- dostarczanie pełnych informacji, kiedy zostanie się o to poproszonym podczas zajęć i badań.
19. Za zniszczenia i straty, w tym dotyczące narzędzi i urządzeń, spowodowane działalnością studenta odpowiada materialnie student.
WERYFIKACJA WIEDZY
- Przed każdymi ćwiczeniami studenci są zobowiązani do zaliczenia tematu poprzednich ćwiczeń oraz przygotować materiał na ćwiczenia bieżące.
- Obecność na testach częściowych jest obowiązkowa. Studenci, którzy nie są obecni na testach częściowych są zobowiązani do zaliczenia ich w drugim terminie.
ZALICZENIE SEMESTRU
- Zaliczenie semestru kończy się zaliczeniem przeprowadzonym dla całego roku w jednym terminie, po wcześniejszym dopuszczeniu przez asystenta prowadzącego.
- Aby uczestniczyć w zaliczeniach student musi okazać się dowodem tożsamości.
- Aby uzyskać pozytywny wynik należy odpowiedzieć na co najmniej 60% pytań poprawnie w pierwszym terminie i 70% w drugim terminie.
- W przypadku uzyskania negatywnej oceny z zaliczenia, student ma możliwość powtórzenia testu. Terminy zaliczeń nie podlegają zmianie. Studenci, którzy nie zaliczyli, a nie zgłoszą się na poprawę w wyznaczonym terminie, uzyskają wpis o braku zaliczenia. Wyjątek stanowią osoby, których nieobecność jest spowodowana przyczynami medycznymi. W takich przypadkach termin zostanie ustalony indywidualnie przez koordynatora przedmiotu.
WYNIKI ZALICZEŃ
Wyniki zaliczeń semestru oraz testy końcowe zostaną opublikowane w Katedrze i Zakładzie Stomatologii Dziecięcej w ciągu 7 dni od zaliczenia (zostaną podane numery ID studenta).
WYMAGANIA DO ZALICZENIA PRZEDMIOTU
-
W celu otrzymania zaliczenia studenci mają:
- przestrzegać frekwencji i zasad zachowania;
- zdać test końcowy.
- Skala ocen:
Mniej niż 60% 2,0 (niedostateczny)
60 - 67% 3,0 (dostateczny)
68 - 75% 3,5 (dość dobry)
76 - 83% 4,0 (dobry)
84 - 91% 4,5 (ponad dobry)
92 - 100% 5,0 (bardzo dobry)
TEMATY ĆWICZEŃ I WYKŁADÓW:
Stomatologia Dziecięca i Profilaktyka Stomatologiczna (Wykłady)
Stomatologia Dziecięca i Profilaktyka Stomatologiczna (Ćwiczenia)
Bezpieczeństwo pracy i ergonomia w Stomatologii (Wykłady i Ćwiczenia)
Fizjologia Narządu Żucia (Ćwiczenia)
Materiałoznawstwo Przedkliniczne (Ćwiczenia)
Działalność naukowa
- Zagadnienia promocji zdrowia i profilaktyki w zakresie schorzeń jamy ustnej.
- Badania immunologiczno-biochemiczne śliny w chorobach stomatologicznych, ogólnoustrojowych i zespołach uwarunkowanych genetycznie.
- Stomatologia estetyczna ze szczególnym uwzględnieniem stanów po urazach mechanicznych oraz przypadków zaburzeń rozwojowych tkanek narządu żucia.
- Epidemiologia schorzeń jamy ustnej u dzieci i młodzieży.
- Kariologia.
- Badania wytrzymałościowe systemów kompozytowych.
- Badania czynników ryzyka choroby próchnicowej u dzieci specjalnej troski.
- Badania mikrobiologiczne i mikologiczne układu stomatognatycznego.
- Wpływ środowiska pracy na stan zdrowia jamy ustnej, analiza wielkości zagrożeń oraz interakcji czynników patogennych.
- Współpraca z ośrodkami medycznymi w Anglii i Szwajcarii oraz krajowymi ze Szczecina, Wrocławia, Poznania, Białegostoku, Warszawy.
- Dwa studenckie koła naukowe prowadzone przez prof. dr hab. Jolantę Szymańska oraz dr n.med. Dorotę Krawczyk.
Działalność usługowa
- Kierownik Katedry pełni funkcję Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie Stomatologii Dziecięcej.
- Wykonywany jest pełny zakres leczenia w dziedzinie stomatologii wieku rozwojowego w ramach leczenia stomatologicznego.
- Wykonujemy pełny zakres leczenia w dziedzinie stomatologii wieku rozwojowego świadczony przez lekarzy w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.
- Diagnostyka i leczenie prowadzone są z wykorzystaniem nowoczesnych metod i urządzeń diagnostyczno-leczniczych.
Baza publikacji
1. Opportunistic bacteria in dental unit waterlines: assessment and characteristics. [AUT.] JOLANTA SZYMAŃSKA, JOLANTA SITKOWSKA. Future Microbiol. 2013 vol. 8 nr 5 s. 681-689, bibliogr.
2. Oral hygiene in children suffering from acute lymphoblastic leukemia living in rural and urban regions. [AUT.] ELŻBIETA PELS, MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK. Ann. Agric. Environ. Med. 2012 vol. 19 nr 3 s. 529-533, bibliogr. poz. 39.
3. Passive smoking as an environmental health risk factor. [AUT.] MAŁGORZATA H. SIKORSKA-JAROSZYŃSKA, MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK, DOROTA KRAWCZYK, ALICJA NASIŁOWSKA-BARUD, JERZY BŁASZCZAK. Ann. Agric. Environ. Med. 2012 vol. 19 nr 3 s. 547-550, bibliogr. poz. 62.
4. Comparison of saliva interleukin-2 concentration to the condition of gums in children with acute lymphoblastic leukaemia during anti-tumour treatment. [AUT.] ELŻBIETA PELS. Cancer Chemother. Pharmacol. 2015 vol. 76 nr 1 s. 205-210, bibliogr.
5. Semi-automated kinetic perimetry provides additional information to static automated perimetry in the assessment of the remaining visual field in end-stage glaucoma. [AUT.] KATARZYNA NOWOMIEJSKA*, DOMINIKA WRÓBEL-DUDZIŃSKA, KATARZYNA KSIĄŻEK, PIOTR KSIĄŻEK, KONRAD REJDAK, RYSZARD MACIEJEWSKI, ANSELM G. JUENEMANN, ROBERT REJDAK. Ophthalmic Physiol. Opt. 2015 vol. 35 nr 2 s. 147-154, bibliogr. poz. 23.
6. Presence and distribution of l-kynurenine aminotransferases immunoreactivity in human cataractous lenses. [AUT.] ROBERT REJDAK, AGNIESZKA OLESZCZUK, CARMEN RUMMELT, WALDEMAR A. TURSKI, TOMASZ CHORĄGIEWICZ, KATARZYNA NOWOMIEJSKA*, KATARZYNA KSIĄŻEK, SEBASTIAN THALER, TOMASZ ŻARNOWSKI, ETSUO OKUNO, PAWEŁ GRIEB, EBERHART ZRENNER, FRIEDRICH KRUSE, ANSELM JUNEMANN. Acta Ophthalmol. 2013 vol. 91 nr 6 s. e450-e455, bibliogr. poz. 31.
7. Bacterial contamination of dental unit waterlines. [AUT.] JOLANTA SZYMAŃSKA, JOLANTA SITKOWSKA. Environ. Monit. Assess. 2013 vol. 185 nr 5 s. 3603-3611, bibliogr. poz. 26.
8. Bartonella henselae in eastern Poland: the relationship between tick infection rates and the serological response of individuals occupationally exposed to tick bites. [AUT.] VIOLETTA ZAJĄC*, ANGELINA WÓJCIK-FATLA, JACEK DUTKIEWICZ, JOLANTA SZYMAŃSKA. J. Vector Ecol. 2015 vol. 40 nr 1 s. 75-82, bibliogr. poz. 56.
9. An assessment of the number of cariogenic bacteria in the saliva of children with chemotherapy-induced neutropenia. [AUT.] KATARZYNA OLSZEWSKA*, MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK. Adv. Clin. Exp. Med. 2016 vol. 25 nr 1 s. 11-19, bibliogr. poz. 25.
10. The influence of upper airways diameter on the intensity of obstructive sleep apnea. [AUT.] JOLANTA SZYMAŃSKA*, MAGDALENA DOBROWOLSKA-ZARZYCKA. Ann. Agric. Environ. Med. 2014 vol. 21 nr 1 s. 217-220, bibliogr. poz. 30.
11. Life style and risk of development of dental caries in a population of adolescents. [AUT.] DOROTA KRAWCZYK*, JERZY BŁASZCZAK, JANUSZ BOROWICZ, MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK. Ann. Agric. Environ. Med. 2014 vol. 21 nr 3 s. 576-580, bibliogr. poz. 25.
12. Relationship between the area of isopters and Vigabatrin dosage during two years of observation. [AUT.] KATARZYNA NOWOMIEJSKA, MARIAN JĘDRYCH, AGNIESZKA BRZOZOWSKA, KONRAD REJDAK, TOMASZ ŻARNOWSKI, MICHAEL J. KOSS, KATARZYNA KSIĄŻEK, PIOTR KSIĄŻEK, RYSZARD MACIEJEWSKI, ANSELM G. JUENEMANN, ULRICH SCHIEFER, ROBERT REJDAK. BMC Ophthalmol. [online] 2014 vol. 14 nr 1 [art. nr] 56, s. 1-12, bibliogr. poz. 31, [przeglądany 22 maja 2014]. Dostępny w: http://link.springer.com/article/10.1186/1471-2415-14-56.
13. Dental caries and total antioxidant status of unstimulated mixed whole saliva in patients aged 16-23 years. [AUT.] D[OROTA] KRAWCZYK, MAŁGORZATA H. SIKORSKA-JAROSZYŃSKA, M[ARIA] MIELNIK-BŁASZCZAK, K[AZIMIERZ] PASTERNAK, E[WA] KAPEĆ, M[AŁGORZATA] SZTANKE. Adv. Med. Sci. 2012 vol. 57 nr 1 s. 163-168, bibliogr. poz. 28.
14. The effect of cigarette smoking on the therapeutic success of dental implants. [AUT.] PIOTR KOSZUTA, AGNIESZKA GRAFKA, AGNIESZKA KOSZUTA, MACIEJ ŁOPUCKI, JOLANTA SZYMAŃSKA*. Iran. J. Public Health 2016 vol. 45 nr 10 s. 1376-1377, bibliogr.
15. The relationship between facial skeleton morphology and bite force in people with a normal relation of the bases of jaws and skull. [AUT.] Ł[UKASZ] SIDOROWICZ, J[OLANTA] SZYMAŃSKA*. Folia Morphol. 2015 vol. 74 nr 4 s. 508-512, bibliogr.
16. Craniofacial structure in patients with obstructive sleep apnoea. [AUT.] MAGDALENA DOBROWOLSKA-ZARZYCKA, IZABELLA DUNIN-WILCZYŃSKA, JOLANTA SZYMAŃSKA*. Folia Morphol. 2016 vol. 75 nr 3 s. 311-315, bibliogr. poz. 34.
17. Bite force and its correlation with long face in children and youth. [AUT.] J[OLANTA] SZYMAŃSKA, Ł[UKASZ] SIDOROWICZ. Folia Morphol. 2015 vol. 74 nr 4 s. 513-517, bibliogr.
18. Analysis of prevalence of Toxoplasma gondii infection in selected rural households in the Lublin region. [AUT.] JACEK SROKA, JOLANTA SZYMAŃSKA. Bull. Vet. Inst. Pulawy 2012 vol. 56 nr 4 s. 529-534, bibliogr. poz. 21.
19. Evaluation of activities aimed at preventing microbiological risks in dental practice. (Ocena działań ukierunkowanych na zapobieganie zagrożeniom mikrobiologicznym w pracy stomatologa.)[AUT.] JOLANTA SZYMAŃSKA, JOLANTA SITKOWSKA. Med. Pr. 2013 t. 64 nr 1 s. 11-17, bibliogr. poz. 30, streszcz.
20. Oral mucositis in children suffering from acute lymphoblastic leukaemia. [AUT.] ELŻBIETA PELS. Współcz. Onkol. 2012 vol. 16 nr 1 s. 12-15, bibliogr. poz. 44.
21. Pain-coping strategies in women with ischemic heart disease. [AUT.] ALICJA NASIŁOWSKA-BARUD, VALENTINA FEDOROVICH, TOMASZ ZAPOLSKI*, MAŁGORZATA SIKORSKA-JAROSZYŃSKA, ANDRZEJ WYSOKIŃSKI. Ann. Agric. Environ. Med. 2013 vol. 20 nr 4 s. 767-772, bibliogr. poz. 35.
22. Bacterial hazards in a dental office: an update review. [AUT.] JOLANTA SZYMAŃSKA, JOLANTA SITKOWSKA. Afr. J. Microbiol. Res. 2012 vol. 6 nr 8 s. 1642-1650, bibliogr. poz. 92.
23. Application of MTA to endodontic treatment of immature permanent teeth. (Zastosowanie MTA w leczeniu endodontycznym zębów stałych z niezakończonym rozwojem.)[AUT.] ELŻBIETA PELS, IZABELA TKACZ-CIEBIERA, JERZY BŁASZCZAK, AGNIESZKA SKAWIŃSKA, MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK. J. Stomatol. 2015 t. 68 nr 4 s. 485-491, bibliogr. sum.
24. Ectodermal dysplasia with anodontia - case report. (Dysplazja ektodermalna z anodoncją - opis przypadku.)[AUT.] JERZY BŁASZCZAK, AGNIESZKA SKAWIŃSKA*, MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK. J. Stomatol. 2016 vol. 69 nr 3 s. 374-378, bibliogr. streszcz.
25. Evaluation of oral cavity condition with regard to decay in 18-year olds from urban and rural areas in Podkarpackie Province, Poland. (Ocena stanu zdrowia jamy ustnej w zakresie próchnicy u młodzież 18-letniej ze środowiska miejskiego i wiejskiego w województwie podkarpackim, Polska.)[AUT.] MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK, KATARZYNA RUDNICKA-SIWEK, MAGDALENA WARSZ, ANNA STRUSKA, AGNIESZKA KRAJEWSKA-KURZĘPA, ELŻBIETA PELS*. Prz. Epidemiol. 2016 t. 70 nr 1 s. 53-58, 133-136, bibliogr. poz. 25, [Tekst równol. w jęz. pol.].
26. Anomalie zębowe spotykane w uzębieniu mlecznym - omówienie na podstawie piśmiennictwa i własnych doświadczeń klinicznych. (Anomalies associated with deciduous dentition - based on a review of literature and own clinical practice.)[AUT.] ANNA PIĄTKOWSKA*, ANNA KAWIAK-ZIOŁO, MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK. Forum Ortodont. 2016 t. 12 nr 1 s. 69-76, bibliogr, [Tekst równol. w jęz. ang.].
27. Tooth loss in the population of south-eastern Poland. [AUT.] LESZEK SZALEWSKI, JOANNA ROSIAK, BEATA KUBIĆ-FILIKS, ELŻBIETA PIETRYKA-MICHAŁOWSKA, JOLANTA SZYMAŃSKA*. J. Pre-Clin. Clin. Res. 2016 vol. 10 nr 2 s. 105-109, bibliogr. poz. 29.
28. Assessment of Candida spp. frequency in the oral cavity ontocenosis of healthy individuals in different age groups. [AUT.] JOLANTA SZYMAŃSKA*, AGNIESZKA WÓJTOWICZ, ANNA MALM. J. Pre-Clin. Clin. Res. 2016 vol. 10 nr 2 s. 91-94, bibliogr. poz. 23.
29. The use of gold and gold alloys in prosthetic dentistry - a literature review. [AUT.] JUSTYNA OLESZEK-LISTOPAD, KATARZYNA SARNA-BOŚ, ANNA SZABELSKA, ELŻBIETA CZELEJ-PISZCZ, JANUSZ BOROWICZ, JOLANTA SZYMAŃSKA*. Curr. Iss. Pharm. Med. Sci. 2015 vol. 28 nr 3 s. 192-195, bibliogr. poz. 28.
30. The knowledge of pregnant women regarding appropriate oral hygiene practices of young children - a questionnaire survey. [AUT.] MAGDALENA SZALEWSKA, MONIKA BORYCZKO, ANNA KAPICA, JUSTYNA LEMEJDA, MARTA ŁUKASIK, ELŻBIETA PIETRYKA-MICHAŁOWSKA, JOLANTA SZYMAŃSKA. Curr. Iss. Pharm. Med. Sci. 2015 vol. 28 nr 2 s. 85-88, bibliogr.
31. Dental treatment needs in patients of a Lublin dental clinic aged 35-54. [AUT.] EWA KUCHTA, RENATA CHAŁAS, LESZEK SZALEWSKI, ELŻBIETA PIETRYKA-MICHAŁOWSKA, JOLANTA SZYMAŃSKA*. Pol. J. Public Health 2016 t. 126 nr 3 s. 138-141, bibliogr.
32. A comparison of the traditional casting method and the galvanoforming technique in gold alloy prosthetic restorations. [AUT.] KATARZYNA SARNA-BOŚ, AGATA BATYRA, JUSTYNA OLESZEK-LISTOPAD, BEATA PIÓRKOWSKA-SKRABUCHA, JANUSZ BOROWICZ, JOLANTA SZYMAŃSKA*. Curr. Iss. Pharm. Med. Sci. 2015 vol. 28 nr 3 s. 196-199, bibliogr. poz. 26.
33. Characteristics of oral probiotics - a review. [AUT.] RENATA CHAŁAS*, MAGDALENA JANCZAREK, TERESA BACHANEK, ELŻBIETA MAZUR, MARIA CIESZKO-BUK, JOLANTA SZYMAŃSKA. Curr. Iss. Pharm. Med. Sci. 2016 vol. 29 nr 1 s. 8-10, bibliogr.
34. Caries prevention programs for children based on the current health care system in Poland. [AUT.] EWA PERZANOWSKA, RENATA CHAŁAS*, JOLANTA SZYMAŃSKA. Pol. J. Public Health 2016 t. 126 nr 3 s. 142-146, bibliogr.
35. Psychological aspects of temporomandibular disorders - literature review. [AUT.] MARCIN BERGER, JUSTYNA OLESZEK-LISTOPAD, MILENA MARCZAK, JOLANTA SZYMAŃSKA*. Curr. Iss. Pharm. Med. Sci. 2015 vol. 28 nr 1 s. 55-59, bibliogr. poz. 39.
36. Najczęstsze schorzenia jamy ustnej u dzieci. (The most common oral diseases in children.)[AUT.] AGNIESZKA SKAWIŃSKA, JERZY BŁASZCZAK, ARTUR MICHAŁOWSKI, MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK. Stand. Med. Pediatria 2015 t. 12 nr 4 s. 559-564, bibliogr. sum.
37. BMI in patients with obstructive sleep apnea. [AUT.] MAGDALENA DOBROWOLSKA-ZARZYCKA, IZABELLA DUNIN-WILCZYŃSKA, IWONA MITURA, JOLANTA SZYMAŃSKA*. Curr. Iss. Pharm. Med. Sci. 2015 vol. 28 nr 4 s. 244-246, bibliogr.
38. Use of common stimulants and awake bruxism - a survey study. [AUT.] MARCIN BERGER*, MONIKA LITKO, MICHAŁ GINSZT, HASSAN ALHARBY, JACEK SZKUTNIK, PIOTR MAJCHER, JOLANTA SZYMAŃSKA. Pol. J. Public Health 2016 t. 126 nr 3 s. 130-133, bibliogr. poz. 33.
39. Selected issues concerning oral health in female patients with eating disorders: a survey study. [AUT.] MATEUSZ MAZUREK, ANNA SZYSZKOWSKA, AGATA MAZUREK, JOLANTA SZYMAŃSKA*. Curr. Iss. Pharm. Med. Sci. 2016 vol. 29 nr 3 s. 139-141, bibliogr.
40. The history of pharmacy in Adamów. [AUT.] ANDRZEJ WRÓBEL, MAŁGORZATA KORZENIOWSKA*, AGNIESZKA POLAK, MARCIN SZCZYGIEŁ, RAFAŁ WRÓBEL. Curr. Iss. Pharm. Med. Sci. 2016 vol. 29 nr 2 s. 79-85, bibliogr. poz. 26.
41. Hypertension in pediatric dentistry practice. [AUT.] JOANNA ROSIAK, BEATA KUBIĆ-FILIKS, JOLANTA SZYMAŃSKA*. Curr. Iss. Pharm. Med. Sci. 2016 vol. 29 nr 3 s. 135-138, bibliogr. poz. 28.
42. Liability of physicans and dentists - key issues. [AUT.] MICHAŁ ZALEWSKI*, KAMILA FUX-ZALEWSKA. Pol. J. Public Health 2016 t. 126 nr 4 s. 155-160, bibliogr. poz. 36.
43. Pregnant women's knowledge on early orthodontic prevention - a questionnaire survey. [AUT.] MAGDALENA SZALEWSKA, MONIKA BORYCZKA, KAPICA ANNA, JUSTYNA LEMEJDA, MARTA ŁUKASIK, ELŻBIETA PIETRYKA-MICHAŁOWSKA, JOLANTA SZYMAŃSKA*. Pol. J. Public Health 2016 t. 126 nr 1 s. 28-31, bibliogr.
44. Effects of selected factors on the osseointegration of dental implants. [AUT.] PIOTR KOSZUTA, AGNIESZKA GRAFKA, AGNIESZKA KOSZUTA, MACIEJ ŁOPUCKI, JOLANTA SZYMAŃSKA*. Prz. Menopauz. 2015 vol. 14 nr 3 s. 184-187, bibliogr.
45. The survival of dental implants with different implant-abutment connection systems. [AUT.] PIOTR SZPAK, JOLANTA SZYMAŃSKA*. Curr. Iss. Pharm. Med. Sci. 2016 vol. 29 nr 1 s. 11-13, bibliogr.
46. Jak zachować zdrowie jamy ustnej dziecka. (How to keep oral health in children.)[AUT.] AGNIESZKA SKAWIŃSKA, JERZY BŁASZCZAK, ARTUR MICHAŁOWSKI, PIOTR STACHURSKI, MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK. Stand. Med. Pediatria 2015 t. 12 nr 3 s. 410-415, bibliogr. poz. 21, sum.
47. Sociomedical and epidemiological analysis of patients aged 18-34 years visiting the dental office. [AUT.] BEATA KUBIĆ-FILIKS, LESZEK SZALEWSKI, ELŻBIETA PIETRYKA-MICHAŁOWSKA, KAMILA FUX-ZALEWSKA, JOLANTA SZYMAŃSKA*. Pol. J. Public Health 2016 t. 126 nr 4 s. 184-186, bibliogr.
48. The impact of antiepileptic drugs on the condition of the oral cavity in children and youth affected with epilepsy. [AUT.] MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK, AGNIESZKA SKAWIŃSKA*, ARTUR MICHAŁOWSKI, JERZY BŁASZCZAK, KATARZYNA KSIĄŻEK. Pol. J. Public Health 2015 t. 125 nr 2 s. 110-112, bibliogr.
49. Andersen-Tawil syndrome (ATS) - case report and literature review. [AUT.] KATARZYNA OLSZEWSKA, JERZY BŁASZCZAK, MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK. J. Pre-Clin. Clin. Res. 2014 vol. 8 nr 2 s. 123-126, bibliogr. poz. 22.
50. Socio-medical analysis of patients aged 0-6 years reporting to the dentist. [AUT.] BEATA KUBIĆ-FILIKS, JOANNA ROSIAK, LESZEK SZALEWSKI, ELŻBIETA PIETRYKA-MICHAŁOWSKA, JOLANTA SZYMAŃSKA*. Pol. J. Public Health 2016 t. 126 nr 1 s. 24-27, bibliogr.
51. Independent public healthcare unit as an entrepreneur - considerations based on the Act on Medical Activity. [AUT.] KAMIL SZEREDA, JOLANTA SZYMAŃSKA*. Pol. J. Public Health 2015 t. 125 nr 3 s. 159-161, bibliogr.
52. Approximal Plaque Index, parameters of calcium-phosphate and iron metabolism and the quality of life of hemodialysis patients. [AUT.] KATARZYNA KSIĄŻEK, JOANNA ŻOŁNIERZ, JAROSŁAW J. SAK*. Pol. J. Public Health 2016 t. 126 nr 4 s. 179-183, bibliogr.
53. Optimization of social security contributions in health care. [AUT.] KAMIL SZEREDA, JOLANTA SZYMAŃSKA*. Pol. J. Public Health 2016 t. 126 nr 4 s. 151-154, bibliogr.
54. Therapeutic management of an injury of the upper incisor within complete root formation. [AUT.] MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK, ANNA STRUSKA, KATARZYNA RUDNICKA-SIWEK, MAGDALENA WARSZ, PIOTR STACHURSKI, ELŻBIETA PELS, RAFAŁ WRÓBEL. Curr. Iss. Pharm. Med. Sci. 2015 vol. 28 nr 4 s. 283-284, bibliogr.
55. The experience of pain and patient satisfaction with dental implant-prosthetic treatment. [AUT.] JOLANTA SZYMAŃSKA, AGNIESZKA KOSZUTA. Curr. Iss. Pharm. Med. Sci. 2012 vol. 25 nr 3 s. 258-261, bibliogr.
56. Blood lipids and the risk of myocardial infarction. [AUT.] ELŻBIETA PIETRYKA-MICHAŁOWSKA, ANNA WALEWSKA, JOLANTA SZYMAŃSKA. Curr. Iss. Pharm. Med. Sci. 2012 vol. 25 nr 4 s. 407-410, bibliogr.
57. Therapeutic management of macrodontic tooth. [AUT.] MARZENA PUCEK, DOMINIKA GRABOWSKA-MIAZEK, JOLANTA SZYMAŃSKA*. Curr. Iss. Pharm. Med. Sci. 2014 vol. 27 nr 2 s. 105-107, bibliogr.
58. Dental anxiety - causes, characteristics and occurrence in the Polish population. (Lęk dentystyczny - przyczyny, charakterystyka i występowanie w populacji polskiej.)[AUT.] JOANNA ROSIAK, JOLANTA SZYMAŃSKA. Curr. Probl. Psychiatry 2016 vol. 17 nr 4 s. 275-281, bibliogr. poz. 21, streszcz.
59. Implant-supported prostheses versus conventional permanent and removable dentures. [AUT.] AGNIESZKA KOSZUTA, JOLANTA SZYMAŃSKA*. Curr. Iss. Pharm. Med. Sci. 2014 vol. 27 nr 1 s. 23-26, bibliogr.
60. Cigarette smoking and dental implant tooth replacement therapy: a questionnaire survey among patients receiving implant prosthetic treatment. [AUT.] BEATA KUBIĆ-FILIKS, AGNIESZKA KOSZUTA, JOLANTA SZYMAŃSKA*. Curr. Iss. Pharm. Med. Sci. 2014 vol. 27 nr 4 s. 253-257, bibliogr.
61. Selected caries diagnostic methods. [AUT.] EWA KUCHTA, JOLANTA SZYMAŃSKA. Curr. Iss. Pharm. Med. Sci. 2014 vol. 27 nr 3 s. 195-198, bibliogr.
62. The influence of selected variables on the values of systolic pressure in patients with hypertension. [AUT.] JOLANTA SZYMAŃSKA, ELŻBIETA PIETRYKA-MICHAŁOWSKA. Curr. Iss. Pharm. Med. Sci. 2012 vol. 25 nr 1 s. 105-108, bibliogr.
63. Ozone, bacterial biofilm and dental caries - a review of literature. [AUT.] MAŁGORZATA H. SIKORSKA-JAROSZYŃSKA, MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK, DOROTA KRAWCZYK, RAFAŁ WRÓBEL, JERZY BŁASZCZAK. Curr. Iss. Pharm. Med. Sci. 2012 vol. 25 nr 3 s. 250-252, bibliogr. poz. 25.
64. Profil pacjenta użytkującego protezy osiadające refundowane w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. (The profile of patients with removable dental restorations funded by the National Health Fund.)[AUT.] EDYTA BRZOZOWSKA*, ANDRZEJ BOŻYK, PIOTR STACHURSKI, ELŻBIETA PIETRYKA-MICHAŁOWSKA. Eur. J. Med. Technol. [online] 2015 [brak t.] nr 4 s. 32-38, bibliogr. sum, [przeglądany 20 stycznia 2016]. Dostępny w: http://www.medical-technologies.eu/european-journal-of-medical-technologies-4-2015,143.html.
65. Structure of non-reimbursed and reimbursed therapeutic procedures provided at a general dental care office. [AUT.] SYLWIA ZGARDZIŃSKA, JOLANTA SZYMAŃSKA*. Curr. Iss. Pharm. Med. Sci. 2014 vol. 27 nr 3 s. 151-154, bibliogr.
66. The health-related behavior of myocardial infarction patients before the onset of the disease. [AUT.] ELŻBIETA PIETRYKA-MICHAŁOWSKA, JOLANTA SZYMAŃSKA, ANNA WALEWSKA. Curr. Iss. Pharm. Med. Sci. 2012 vol. 25 nr 1 s. 100-104, bibliogr.
67. Assessment of using additional means of oral hygiene on the state of the hard tissue of teeth in 12-13 year old children living in the Lublin province. [AUT.] RAFAŁ WRÓBEL, MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK. Curr. Iss. Pharm. Med. Sci. 2012 vol. 25 nr 1 s. 49-51, bibliogr.
68. Tea - natural source of fluoride compounds. [AUT.] MAŁGORZATA H. SIKORSKA-JAROSZYŃSKA, MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK, DOROTA KRAWCZYK, RAFAŁ WRÓBEL, JERZY BŁASZCZAK. Curr. Iss. Pharm. Med. Sci. 2012 vol. 25 nr 3 s. 247-249, bibliogr. poz. 38.
69. Health behavior of patients after myocardial infarction. [AUT.] JOLANTA SZYMAŃSKA, ELŻBIETA PIETRYKA-MICHAŁOWSKA, EWA RUDNICKA-DROŻAK, ANNA WALEWSKA. Curr. Iss. Pharm. Med. Sci. 2012 vol. 25 nr 2 s. 138-142, bibliogr.
70. Sources of patients' knowledge on the treatment of missing teeth with implants. [AUT.] JOLANTA SZYMAŃSKA*, AGNIESZKA KOSZUTA, KATARZYNA DROP. Curr. Iss. Pharm. Med. Sci. 2014 vol. 27 nr 1 s. 20-22, bibliogr.
71. The level of patient satisfaction with implant treatment of missing teeth. [AUT.] AGNIESZKA KOSZUTA, JOLANTA SZYMAŃSKA. Curr. Iss. Pharm. Med. Sci. 2012 vol. 25 nr 3 s. 243-246, bibliogr. poz. 25.
72. The patients' subjective assessment of health status after myocardial infarction. [AUT.] ELŻBIETA PIETRYKA-MICHAŁOWSKA, JOLANTA SZYMAŃSKA, ANNA WALEWSKA. Curr. Iss. Pharm. Med. Sci. 2012 vol. 25 nr 2 s. 134-137, bibliogr.
73. Kliniczne i laboratoryjne wykładniki niedoboru witaminy D u dzieci i młodzieży ze zmianami próchnicowymi zębów. (Clinical and laboratory signs of vitamin D deficiency in children and adolescents with dental caries.)[AUT.] IRENA D. KARWAT, WITOLD KOŁŁĄTAJ*, BARBARA KOŁŁĄTAJ, ANNA PIĄTKOWSKA, HALINA PIECEWICZ-SZCZĘSNA. Probl. Hig. Epidemiol. 2013 t. 94 nr 1 s. 122-129, bibliogr. poz. 58, sum.
74. The influence of selected factors on the risk of myocardial infarction. [AUT.] JOLANTA SZYMAŃSKA, ELŻBIETA PIETRYKA-MICHAŁOWSKA, ANNA WALEWSKA. Curr. Iss. Pharm. Med. Sci. 2012 vol. 25 nr 4 s. 411-417, bibliogr. poz. 42.
75. Oral health in female patients with eating disorders. [AUT.] MATEUSZ MAZUREK, ANNA SZYSZKOWSKA, AGATA MAZUREK, JOLANTA SZYMAŃSKA*. Curr. Probl. Psychiatry 2016 vol. 17 nr 2 s. 107-109, bibliogr.
76. Antybiotykoterapia w praktyce stomatologa dziecięcego. (Antibiotic therapy in pediatric dental practice.)[AUT.] KAMILA FUX-ZALEWSKA, BEATA KUBIĆ-FILIKS, JOLANTA SZYMAŃSKA. Mag. Stomatol. 2015 R. 25 nr 11 s. 28-34, bibliogr. poz. 30, sum.
77. Kompozytowe inlaye, onlaye, overlaye - przegląd piśmiennictwa. (Composite inlays, onlays, overlays - literature review.)[AUT.] EDYTA BRZOZOWSKA*, ANDRZEJ BOŻYK. e-Dentico 2016 nr 3 s. 94-99, bibliogr. poz. 22, [Tekst równol. w jęz. ang.].
78. Początkowe zmiany demineralizacyjne - przyczyny powstawania, objawy, postępowanie terapeutyczne. (Incipient demineralisation lesions - causes, signs and therapeutic approach.)[AUT.] ELŻBIETA PELS*. Nowa Stomatol. 2016 R. 21 nr 1 s. 74-78, bibliogr. sum.
79. Zastosowanie podtlenku azotu w stomatologii. (Use of nitrous dioxide in dentistry.)[AUT.] MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK, JUSTYNA PIEKARUŚ*, EDYTA BRZOZOWSKA. Mag. Stomatol. 2016 R. 26 nr 9 s. 100-102, bibliogr. sum.
80. Ozon w stomatologii. (Ozone in dentistry.)[AUT.] JUSTYNA PIEKARUŚ, ANNA MICHALAK-PYRA, EDYTA BRZOZOWSKA, MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK. Mag. Stomatol. 2015 R. 25 nr 12 s. 104-106, bibliogr. sum.
81. Naturalne surowce roślinne wykorzystywane w stomatologii. (Natural herbs used in dentistry.)[AUT.] LESZEK SZALEWSKI, MAGDALENA SZALEWSKA, DOROTA WÓJCIK, ANDRZEJ BOŻYK, MARCIN BERGER. e-Dentico 2015 nr 2 s. 102-108, bibliogr. sum.
82. Porównanie spożycia słodyczy oraz nawyków higienicznych u dzieci mieszkających na terenach wiejskich i miejskich. (The sweets intake and hygiene habits comparison between children living in rural and urban regions.)[AUT.] MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK, JUSTYNA PIETRAK, MONIKA MAŚLANKO*, KAROLINA WILCZYŃSKA, KAROL JANKOWSKI, ELŻBIETA PELS. Nowa Stomatol. 2015 R. 20 nr 4 s. 149-152, bibliogr. sum.
83. Czym kierują się pacjenci w województwie lubelskim, w zależności od wieku, płci i wykształcenia, wybierając gabinet stomatologiczny. (What motivates patients from the Lublin region, in dependence on age, sex and education, in the choice of dental office.)[AUT.] MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK, ANNA MICHALAK-PYRA, JUSTYNA PIEKARUŚ, JUSTYNA PIETRAK, MONIKA MAŚLANKO. Mag. Stomatol. 2016 R. 26 nr 2 s. 107-110, sum.
84. Stan uzupełnień protetycznych i zapotrzebowanie na nie w populacji wiejskiej województwa lubelskiego w przedziale wiekowym 35-44 lat. (State of prostheses and need for them in rural population of Lublin region in 35-44 year old age-group.)[AUT.] MAŁGORZATA STODÓŁKIEWICZ, MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK, ANDRZEJ BOŻYK, JOANNA BOŻYK, JACEK SZKUTNIK. Mag. Stomatol. [online] 2012 R. 22 nr 11 s. 130-134, bibliogr. sum, [przeglądany 28 lutego 2013]. Dostępny w: http://www.magazyn-stomatologiczny.pl/magazine/shownumber/114#/collapse395.
85. Patient preferences in the selection of a dental care institution. [AUT.] ANNA KAWIAK-ZIOŁO, MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK, AMELIA CIOCZEK-STUDZIŃSKA, EWA KAWIAK-JAWOR. W: Environment, hygiene and public health. T. 2. Ed. Andrzej Borzęcki.. Lublin 2012, Medical University of Lublin, s. 603-611, bibliogr, 978-83-62606-39-9.
86. Liczebność drożdży z rodzaju Candida w ślinie u dzieci w okresie neutropenii wywołanej leczeniem przeciwnowotworowym. (The number of Candida spp. in saliva in children with chemotherapy-induced neutropenia.)[AUT.] KATARZYNA OLSZEWSKA, MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK. Dent. Med. Probl. 2014 vol. 51 nr 2 s. 178-186, bibliogr. poz. 27, sum.
87. Dentist - patient relationship quality. [AUT.] MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK, ANNA KAWIAK-ZIOŁO, SYLWIA MISZCZUK, MAGDALENA KAMIŃSKA-JAŁOZA, AMELIA CIOCZEK-STUDZIŃSKA, EWA KAWIAK-JAWOR. W: Environment, hygiene and public health. T. 2. Ed. Andrzej Borzęcki.. Lublin 2012, Medical University of Lublin, s. 622-630, bibliogr, 978-83-62606-39-9.
88. Jakimi kryteriami kierują się pacjenci przy wyborze lekarza dentysty - badanie ankietowe na terenie województwa lubelskiego. (What criteria guide the patients in choosing a dentist - a survey study in Lubelskie Voivodship.)[AUT.] MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK, MONIKA MAŚLANKO, JUSTYNA PIETRAK, JERZY BŁASZCZAK, JUSTYNA PIEKARUŚ, ANNA MICHALAK, ELŻBIETA PELS. Ortod. Prakt. 2015 nr 1 s. 62-69, 72, bibliogr, [Tekst równol. w jęz. ang.].
89. Stan jamy ustnej u chorych na nadciśnienie tętnicze. (The oral cavity condition in patients with high blood pressure.)[AUT.] JOANNA ROSIAK, BEATA KUBIĆ-FILIKS, JOLANTA SZYMAŃSKA. Pol. Merk. Lek. 2015 t. 39 nr 232 s. 254-257, bibliogr. poz. 37, sum.
90. Aspekty ortodontyczne leczenia wielospecjalistycznego pacjentów dorosłych : opis przypadków. (Orthodontic aspects of interdisciplinary treatment of adults - case descriptions.)[AUT.] ANETA GRZESIUK, MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK. Mag. Stomatol. 2012 R. 22 nr 2 s. 12-16, bibliogr. sum.
91. Wpływ wybranych czynników na jakość relacji lekarz stomatolog-pacjent. (Influence of selected factors on the quality of dentist-patient relationship in surveys.)[AUT.] ANNA KAWIAK-ZIOŁO, MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK, SYLWIA MISZCZUK, MAGDALENA KAMIŃSKA-JAŁOZA, AMELIA CIOCZEK-STUDZIŃSKA, EWA KAWIAK-JAWOR. Dent. Med. Probl. 2012 vol. 49 nr 2 s. 286-292, bibliogr. sum.
92. Cariogram jako metoda oceny ryzyka choroby próchnicowej u młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w wieku 16-18 lat - badania wstępne. (Cariogram as a diagnostic method of dental caries risk assessment in secondary school pupils aged 16-18 - preliminary studies.)[AUT.] DOROTA KRAWCZYK, MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK, MAŁGORZATA SIKORSKA-JAROSZYŃSKA, AGNIESZKA SKAWIŃSKA, JANUSZ BOROWICZ, JERZY BŁASZCZAK. Dent. Med. Probl. 2012 vol. 49 nr 3 s. 345-350, bibliogr. sum.
93. Ocena nawyków higienicznych jamy ustnej i dietetycznych dzieci na podstawie badania ankietowego ich rodziców. (Evaluation of oral hygiene and dietary habits of children based on the survey of their parents.)[AUT.] ELŻBIETA PELS, MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK, JUSTYNA PIETRAK, PAWEŁ ŚLUSARSKI. Dent. Med. Probl. 2012 vol. 49 nr 2 s. 279-285, bibliogr. sum.
94. Zmiany demineralizacyjne występujące po leczeniu aparatem stałym - opis przypadku. (Demineralization changes occurring after treatment using a permanent orthodontic appliance - case study.)[AUT.] ELŻBIETA PELS. Ortod. Prakt. 2016 nr 1 s. 65-68, 72, bibliogr, [Tekst równol. w jęz. ang.].
95. Ocena stanu uzębienia i protetycznych potrzeb u pensjonariuszy lubelskich domów pomocy społecznej. (Evaluation of dentition and prosthodontic needs in residents of nursing homes in Lublin.)[AUT.] ELŻBIETA PELS, JERZY BŁASZCZAK. Gerontol. Pol. 2012 t. 20 nr 3 s. 95-101, bibliogr. sum.
96. Accidents at work in the health care - legal aspects in Poland. (Wypadki przy pracy w służbie zdrowia - aspekty prawne w Polsce.)[AUT.] KAMIL SZEREDA, JOLANTA SZYMAŃSKA. Pol. Merk. Lek. 2016 t. 40 nr 235 s. 70-73, bibliogr. streszcz.
97. The status of second molar teeth eruption, their prevention and treatment needs in 12-year-old children from the subcarpathian voivodeship. [AUT.] MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK, ELŻBIETA PELS, MAGDALENA WARSZ, KATARZYNA RUDNICKA-SIWEK, ANNA STRUSKA, PIOTR STACHURSKI, ELIZA WALLNER. W: Environment, hygiene and public health. T. 2. Ed. Andrzej Borzęcki.. Lublin 2012, Medical University of Lublin, s. 564-570, bibliogr, 978-83-62606-39-9.
98. Tooth agenesis - a review of literature and own case studies. (Agenezja zębów w piśmiennictwie i materiale własnym.)[AUT.] MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK, ANNA PIĄTKOWSKA, ANNA MACHOWSKA, BEATA BUKOWSKA. Dent. Med. Probl. 2012 vol. 49 nr 2 s. 293-298, bibliogr. poz. 30, streszcz.
99. Difficulty in getting dental care among children and adolescents suffering from epilepsy and epilepsy with coexisting mental disability. [AUT.] AGNIESZKA SKAWIŃSKA, ELŻBIETA PELS, JERZY BŁASZCZAK, ANDRZEJ ŚWIRSKI, MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK. W: Environment, hygiene and public health. T. 2. Ed. Andrzej Borzęcki.. Lublin 2012, Medical University of Lublin, s. 340-347, bibliogr, 978-83-62606-39-9.
100. Stan wiedzy dotyczącej profilaktyki próchnicy u młodzieży 15-letniej z województwa podkarpackiego na podstawie badań ankietowych. (The state of knowledge concerning caries prophylaxis in 15-year-old adolescents of Podkarpackie based on surveys.)[AUT.] MARIA MIELNIK-BŁASZCZAK, MARIAN JĘDRYCH, ANNA STRUSKA, MAGDALENA WARSZ, KATARZYNA RUDNICKA-SIWEK. Dent. Med. Probl. 2012 vol. 49 nr 3 s. 406-412, bibliogr. sum.
Pozostałe informacje
Wydawnictwa książkowe
- Błaszczak D., Mielnik Błaszczak M.: Ceramika dentystyczna. Wydawnictwo Ekoinżynieria 1998.
- Dale B.G., Aschheim K.W.: Stomatologia estetyczna. Kliniczne zastosowanie technik i materiałów. (red. nauk. wyd. pol.) Fetkowska-Mielnik K., Wydawnictwo Czelej Lublin 1998.
- Słownik stomatologiczny. Angielsko-polski. Polsko angielski. Red. nauk.: Maria Mielnik-Błaszczak. Wydawnictwo Czelej, Lublin 1999.
- Sikorska Jaroszyńska M.H.J., Czelej G.: Fluor w stomatologii i medycynie. Wydawnictwo Czelej Lublin 2000.
- Sikorska Jaroszyńska M.H.J., Jaroszyński A., Brzeziński K.: Stany nagłe w stomatologii; pacjenci z chorobami ogólnoustrojowymi; kobiety w ciąży. Wydawnictwo Czelej Lublin 2001.
- Mechanika i estetyka w ortodoncji. Ravindra Nandra. Red. nauk. Maria Mielnik-Błaszczak.
- Badanie stanu narządu żucia i wybranych składników śliny u dzieci i młodzieży z wrodzonymi osoczowymi skazami krwotocznymi oraz ocena potrzeb leczniczych. Maria Mielnik-Błaszczak.
- Tomankiewicz M.: Materiały kompozytowe i szklano jonomerowe w praktyce stomatologicznej. Wydawnictwo Czelej, Lublin 2002. Red. nauk.: Maria Mielnik Błaszczak
Rozprawa habilitacyjna
- Szkodliwe czynniki biologiczne w pracy stomatologa. Jolanta Szymańska. Rozprawa habilitacyjna
- Ocena stanu jamy ustnej oraz wybranych czynników w ślinie dzieci chorych na ostrą białaczkę limfatyczną. Elżbieta Pels. Rozprawa habilitacyjna
Uczelnia
- Historia
- Władze Uczelni
- Senat
- Statut, Strategia UM
- Doktoraty Honoris Causa
- Struktura organizacyjna
- Pracownicy
- Informacje
- Praca w UM
- Szpitale Kliniczne
- Fundusze Europejskie
- Centrum Transferu Wiedzy
- Ośrodek Medycyny Doświadczalnej
- Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność”
- Stowarzyszenia i organizacje
- Podziękowania dla Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
- Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
- Materiały do pobrania
- Mapa lokalizacji
- Kontakt
Kalendarz
Grudzień 2019
Pon | Wto | Śro | Czw | Pią | Sob | Nie |
01 | ||||||
02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 |
09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 | 31 |