Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Struktura organizacyjna

Zakład Technik Dentystycznych

Zakład Technik Dentystycznych - logo
Ulica
ul. Chodźki 6 (Uniwersyteckie Centrum Stomatologii w Lublinie)
Miejscowość
Lublin
Kod pocztowy
20-093

Informacje ogólne

Kierunek Techniki Dentystyczne został utworzony we wrześniu 2009 roku, w ramach projektu unijnego „Uniwersytet Nowoczesny – Współpraca”, współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, który był realizowany w Dziale ds. Funduszy Europejskich Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

 

W latach 2009 – 2020 kształcenie studentów na studiach I stopnia Kierunku Techniki Dentystyczne prowadzone były w Zakładzie Protetyki Stomatologicznej UM w Lublinie.

 

W związku z dużym zainteresowaniem maturzystów naszym kierunkiem, Techniki Dentystyczne na stałe wpisały się w funkcjonowanie Zakładu Protetyki Stomatologicznej, a Kierownik Zakładu Dr hab. n. med. Janusz Borowicz, wraz z Dziekanem I Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologicznym, prof. dr hab. n. med. Ryszardem Maciejewskim, zaproponowali powstanie Samodzielnej Pracowni Technik Dentystycznych, w ramach macierzystego Zakładu, w której obecnie prowadzone są zajęcia dydaktyczne: ćwiczenia, seminaria i wykłady na Kierunku Techniki Dentystyczne na I, II i III roku studiów z przedmiotów: technika protetyczna, technika ortodontyczna, modelarstwo i rysunek, materiałoznawstwo techniczno-dentystyczne, technologia odlewnicza w technice dentystycznej, propedeutyka protetyki, biomechanika w technice dentystycznej, konstrukcja protez stałych i ruchomych, inżynieria warstwy wierzchniej, technologie ceramiczne.

 

Obecnie Kierownikiem Samodzielnej Pracowni technik Dentystycznych jest dr hab. n. med. Anna Szabelska.

Uczelnia

Kalendarz

Grudzień 2023